MOBIL.sk MOBIL.sk

Ultrasonická čítačka nových Samsungov Galaxy S10 a 10+ je pomalá. Samsung ubezpečuje, že ju vylepší
zdroj: MOBIL.sk

Ultrasonická čítačka nových Samsungov Galaxy S10 a 10+ je pomalá. Samsung ubezpečuje, že ju vylepší

Ak ste si už čítali nejaké recenzie nových Samsungov Galaxy S10 a S10+, určite ste zaregistrovali, že veľká časť recenzentov sa sťažuje na čítačku odtlačkov prstov zabudovanú v displeji. Tá je totiž dosť pomalá.

Recenzenti z celého sveta sa sťažujú na ultrasonickú čítačku odtlačkov prstov, ktorú sa do displejov svojich nových vlajkových lodí Galaxy S10 a S10+ rozhodol Samsung zabudovať. Technológia rozpoznávania odtlačku na báze ultrazvuku by mala byť bezpečnejšia ako optické senzory pod displejom na rozpoznávanie odtlačkov, ale zároveň je podstatne pomalšia.

Samsung tieto kritické hlasy počúva a pokúsil sa situáciu upokojiť oficiálnym vyhlásením, v ktorm ubezpečuje používateľov, že s aktualizáciami sa presnosť a najmä rýchlosť čítačky zlepší.

"Sú prípady, keď používatelia zistia, že skener odtlačkov prstov nefunguje dobre. Situácia, keď sa nachádzate v suchom prostredí, či keď je koža na prstoch veľmi suchá alebo keď máte na odtlačku prsta škrabanec, sa môže vyskytnúť mnohokrát. Presnosť (čítačky) sa už zlepšila prostredníctvom prvej aktualizácie softvéru nedávno len v týždeň od spustenia predaja a budeme aj naďalej poskytovať aktualizácie, aby skener fungoval lepšie, " hovorí nemenovaný oficiálny zástupca spoločnosti Samsung.

Zástupcovia spoločnosti Qualcomm, ktorá pre Samsung túto biometrickú technológiu dodáva, tvrdia, že ultrasonická technológia čítanie odtlačkov prstov je ešte v plienkach a potrebuje čas, aby dozrela. Na otázku webu PocketNow ohľadom jej problematického fungovania na zariadeniach Samsung Galaxy S10 a S10+ Qualcom hodil horúci zemiak Samsungu s vyjadrením, že toto je skôr otázka na spoločnosť Samsung a na to, akým spôsobom použili a umiestnili ultrasonické senzory od Qualcommu do svojich najnovších zariadení. Uvidíme, ako si stouto problematikou poradia samsotné aktualizácie, ktoré Samsung v budúcnosti uvolní.

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio