MOBIL.sk MOBIL.sk

Z výpadku aplikácií WhatsApp či Messenger sa tešila iná komunikačná aplikácia, ktorú si ľudia húfne sťahovali
zdroj: MOBIL.sk

Z výpadku aplikácií WhatsApp či Messenger sa tešila iná komunikačná aplikácia, ktorú si ľudia húfne sťahovali

Predvčerom večer nastala medzi používateľmi Instagramu, Facebooku, WhatsAppu či Messengeru panika. Niekoľko hodín totiť služby nefungovali koreknte. Pre Facebook to určite neboli jednoduché chvíle, no tam kde jeden smútil, iný mal dôvod na radosť.

Reč je o aplikácii Telegram. Tá je alternatívou pre komunikačné aplikácie ako WhatsApp, Messenger či Viber. Ponúka všetky dôležité funkcie, je rýchla a bezpečná. Lenže vo svete, kde je trh s podobnými aplikáciami už presýtený, je ťažké sa presadiť. Preto Telegram u nás ťahá (trochu neprávom) stále za kratší koniec. Predvčerom však tvorcovia Telegramu mali dôvod na radosť.

Autor aplikácie Pavel Durov totiž na svojom Telegramovom kanáli zverejnil informáciu, že počas výpadku služieb pod hlavičkou Facebooku im pribudli 3 milióny nových používateľov. Zdroj blízky webu TechCrunch potvrdil, že nejde iba o náhodu a pri podobných výpadkoch konkurenčných služieb vždy narazia na podobné vlny záujmu.

Telegram je ruskou komunikačnou aplikáciou a pred rokom oznámili, že dosiahli počet 200 miliónov aktívnych používateľov každý mesiac. Aplikácia to však nemá jednoduché, pretože vďaka svojej ideológii o ochrane súkromia používateľa čelila rôznym reštrikciám na trhoch ako je Čína, Rusko či Irán. Odmietla totiž vládam udeliť prístup k zašifrovaným dátam svojich používateľov.

Najnovšie z kategórie: Appky

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio