MOBIL.sk MOBIL.sk

Smartfón zachránil Austrálčanovi život pri útoku lukom a šípom
zdroj: MOBIL.sk

Smartfón zachránil Austrálčanovi život pri útoku lukom a šípom

Veľmi bizarný príbeh sa odohral v Austrálii, v časti Nový Južný Wales, kde smartfón svojmu majiteľovi zachránil život.

Pomysleli ste si, že smartfón by vám niekedy mohol zachrániť život? Nehovoríme pritom o vytočení čísla prvej pomoci. Smartfón v tomto prípade zabránil, aby bol jeho majiteľ zasiahnutý šípom.

43 - ročný muž z Austrálie sa takmer stal obeťou útoku, z ktorého našťastie vyviazol len s drobnými zraneniami. Nimbin je malá dedina v austrálskom Novom Južnom Walese, ktorá je známa najmä vďaka svojmu otvorenému obchodovaniu s marihuanou, hoci je táto droga v štáte Nový Južný Wales zakázaná.

luk šíp mobil smartfon prestrelený
zdroj: Polícia Nový Južný Wales

Podľa polície sa muž v stredu vracal domov do svojho domu v dedinke Nimbin. Po tom, čo odparkoval svoje auto a vystúpil z neho, všimol si obďaleč stojaceho muža s natiahnutým lukom, ako na neho mieri. Muž mu bol povedomí.

Keď si muž uvedomil, v akej je situácii, vytiahol mobil, aby si ozbrojeného muža s lukom odfotil kvôli dôkazu. Hneď po tom, čo na neho namieril svoj fotoaparát, muž z luku vystrelil. Šíp však skončil zapichnutý v jeho mobile.

mobil smartfon luk šíp priestrel
zdroj: Polícia Nový Južný Wales

Muža síce strela zasiahla na brade, ale vďaka priestrelu mobilu sa šíp natoľko spomalil, že rana na brade si nevyžadovala špeciálne ošetrenie. Polícia neskôr zatkla 39-ročného autora útoku a obvinila ho z útoku a poškodenia majetku. Súd sa bude konať v apríli.

Je trochu zvláštne, že muž namiesto úteku zvolil taktiku tvorenia dôkazov. Veď keby bol jeho smartfón menší alebo by ho držal inak, mohol byť na mieste mŕtvy. V každom prípade je tento príbeh dôkazom, že hoci nadmerné používanie smartfónov dokáže spôsobovať problémy s depresiou či sústredením, občas smartfóny môžu človeku zachrániť život.

Najnovšie z kategórie: Príbehy

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio