MOBIL.sk MOBIL.sk

iPhone XI: Toto je zatiaľ najvydarenejší koncept tmavého režimu v iOS 13
zdroj: phonearena.com

iPhone XI: Toto je zatiaľ najvydarenejší koncept tmavého režimu v iOS 13

V lete by sme sa mali dočkať oficiálneho predstavenia nového operačného systému iOS 13 pre iPhony a iPady. V septembri sa potom dostane aj do našich smartfónov, spolu s predstavením novej generácie iPhonov. Applu sa zatiaľ darí pomerne dobre držať informácie na uzde a o pripravovanom systéme toho veľa nevieme.

Jedna vec sa však začína v súvislosti s iOS 13 spomínať viac a viac – tmavý režim. Fanúšikovia si podobnú funkciu pýtajú už dlhší čas, preto sa nemôžeme čudovať tomu, že sa nevedia dočkať. Aj preto vzniká stále viac dizajnových konceptov, ktoré nám ukazujú, ako by mohol vyzerať v praxi. Milan Yanachkov, redaktor Phonearena.com, teraz prišiel s jedným obzvlášť vydareným dizajnom.

zdroj: phonearena.com

Na renderoch vidíme, že iOS 13 je celý zahalený do tmavých farieb. Okrem čiernej obrazovky a tmavších ovládacích prvkov si môžeme všimnúť aj nové farby ikoniek. Koniec koncov, aktuálne ikony aplikácií majú výrazné farby a nezapadli by dobre do tmavého režimu. V tom prípade by ale Apple čakala náročná úloha prerobiť kompletnú farebnú schému svojich ikoniek a nevieme, či sa k tomuto kroku podujme.

Normálny režim | zdroj: phonearena.com
Tmavý režim so zmenenými ikonami | zdroj: phonearena.com

Zaujímavý je aj pohľad na výrez v hornej časti obrazovky. Na ten si niektorí ľudia stále nemôžu zvyknúť a tmavý režim by to sčasti vyriešil. Vďaka čiernemu pozadiu ho takmer nevidno a splýva s obrazovkou. Je tak niečo estetickejší a predná strana pôsobí čistejšie.

Okrem tmavého režimu nám séria obrázkov priniesla aj pohľad na možný dizajn pripravovaných iPhonov. Predná strana vyzerá rovnako ako na súčasnej generácií, duálnu kameru vzadu však vystriedali až tri objektívy. Hovorí sa totiž, že Apple plánuje do iPhonov pridať tretiu kameru. V staršom renderi iPhonu 2019 od Milana Yanachkova sme videli kameru umiestnenú horizontálne. Na týchto obrázkoch ju však vidíme v klasickej vertikálnej polohe, ako sme zvyknutí. A ak mám povedať svoj osobný názor, takto sa mi to páči viac.

zdroj: phonearena.com

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio