MOBIL.sk MOBIL.sk

Samsung zrejme pracuje na výrobe skladacieho mobilu, ktorý sa premení na hodinky
zdroj: letsgodigital.org

Samsung zrejme pracuje na výrobe skladacieho mobilu, ktorý sa premení na hodinky

Juhokórejci nám ukazujú ďalšiu zaujímavú technológiu využitia ohybných displejov.

Tento rok sme sa dočkali prvých plnohodnotných smartfónov s ohybným displejom. Samsung aj Huawei nám predstavili mobily, ktoré sa vďaka flexibilite dokážu rozložiť na tablety a čerpajú výhody malého tela s veľkým displejom zároveň. Ohybné displeje však majú viacero využití a v budúcnosti by sme sa mohli dočkať najrôznejších zariadení na tomto princípe.

Naznačuje to aj nový patent spoločnosti Samsung, ktorá sa snaží ohybné displeje využiť opäť o niečo odlišne. Na rozdiel od Galaxy Fold, ktorý sa skladá horizontálne a z mobilu sa premieňa na tablet, popisované zariadenie by sa ohýbalo vodorovne. Zo smartfónu by sa tak mohli stať inteligentné hodinky.

zdroj: letsgodigital.org
zdroj: letsgodigital.org

Užívatelia by mohli využívať smartfón s veľmi dlhým a úzkym displejom. Vďaka špeciálnym pántom, ktoré tvoria väčšinu displeja, by sa zároveň dal zložiť na veľkosť hodiniek a nosiť na ruke. Zariadenie bude mať kvôli flexibilnému dizajnu tendenciu sa skladať. Vďaka uzamykaciemu mechanizmu si ho ale budú môcť udržať v rozloženej polohe. Na druhej strane, na udržanie na ruke by mal využívať dva magnety na každej strane.

V zariadení je snímač odtlačkov zabudovaný priamo v displeji, na zadnej strane sa nachádza duálna kamera a na prednej strane niečo, čo pripomína dve selfie kamery. Ak Samsung toto zariadenie predstaví, zrejme s ním príde aj špeciálne upravený systém, ktorý bude navrhnutý na používanie v oboch polohách.

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio