MOBIL.sk MOBIL.sk

Firefox Send: Nová služba na posielanie súborov cez internet
zdroj: Firefox Send / Mozilla

Firefox Send: Nová služba na posielanie súborov cez internet

Spoločnosť Mozilla má v priebehu rokov na konte niekoľko zaujímavých softvérových projektov. V súčasnosti sú to hlavne prehliadače Moczilla Firefox a Firefox Focus. Na trh však prichádza s webovou novinkou.

Pokiaľ dnes chcete prenášať väčšie typy súborov, najlepším pomocníkom sú webové služby na ich zabezpečené prenášanie. Doma u seba nahráte na príslušný server súbor, zadáte mailovú adresu príjemcu a jemu je následne doručený odkaz s možnosťou stiahnutia. Po stiahnutí sa súbor na odkaze drží pár dní a následne sa vymaže.

firefox send mozilla
Prostredie webovej služby Firefox Send / zdroj: Mozilla

Takýchto služieb dnes existuje hneď niekoľko, no pribudla k ním ďalšia, tentoraz so zvučným menom FIrefox Send od spoločnosti Mozilla. Mozilla na tomto projekte pracovala už od roku 2017, bol však pod hlavičkou Firefox Test Pilot ako experiment. Dnes je už konečne dostupný pre všetkých. A čo Firefox Send oproti konkurencii ponúka?

Firefox sa so svojím projektom Send zameral na bezpečnosť. Firefox Send podporuje šifrovanie súborov od jedného koncového používateľa k druhému. Je teda bezpečný aj pre posielanie súborov s citlivými informáciami, ktoré na internet nahrávame neradi. Môže ísť o finančné papiere, osobné dokumenty či rôzne plány podnikania.

Send je navrhnutý na čo najjednoduchšie a najrýchlejšie zdieľanie. Každý bez obmedzenia môže posielať súbory do veľkosti 1 GB, no pokiaľ sa prihlásite, budete môcť s okolím zdieľať súbory až do veľkosti 2,5 GB. Firefox Send tiež podporuje viacero nastavení. Viete napríklad nastaviť, koľkokrát môže byť súbor stiahnutý predtým, než sa zo serveru vymaže. Používateľ tiež môže určiť, ako dlho má byť súbor na odkaze dostupný, poprípade ho zamknúť heslom.

Zrejme najlepšou správou je fakt, že služba je pre všetkých zadarmo. Asi najviac sa podobá stránke WeTransfer. Tá ponúka prenos maximálne 2 GB súborov a za viac si musíte priplatiť. Firefox Send možnosť kúpiť si prenášanie väčších súborov neponúka. Službu Firefox Send nájdete na tomto odkaze.

Najnovšie z kategórie: Appky / Soft / Hry

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio