MOBIL.sk MOBIL.sk

Huawei opäť zavádzal! Smartfón P30 propagoval fotografiami stiahnutými z internetu
zdroj: gadgetmatch.com

Huawei opäť zavádzal! Smartfón P30 propagoval fotografiami stiahnutými z internetu

Najväčší čínsky výrobca mobilov nám čoskoro predstaví svoje nové vlajkové lode rady P30. Na sociálnych sieťach už začal s propagáciu a snaží sa nás navnadiť na nové funkcie, ktoré nám ukážu na svojom evente 27. marca.

Jednou z najočakávanejších noviniek by mala byť štvoritá kamera na zadnej strane Huawei P30 Pro a možnosť mnohonásobného priblíženia (hovorilo sa až o 10x zoome). Na čínskej sociálnej sieti Weibo preto zverejnil fotografie, ktoré majú túto užitočnú funkciu predstavovať. Aký to má háčik? Fotografie nie sú fotené so zatiaľ nepredstaveným P30 Pro, ale profesionálnym fotoaparátom.

Ešte absurdnejšie je, že viacero fotografií, ktoré majú na profile, len jednoducho našli na internete. Nájdeme tam napríklad fotografiu vybuchujúcej sopky, ktorá pochádza z fotobanky Getty Images. Ďalšia fotka, na ktorej sa nachádza malé dieťa, až nápadne pripomína dielo z portfólia fotografa Jaka Olsona.

zdroj: Vľavo je fotografia z profilu Huawei, vpravo fotografia z fotobanky | zdroj: gadgetmatch.com

Netvrdíme, že Huawei tieto fotografie ukradol z internetu. S najväčšou pravdepodobnosťou si ich skrátka zakúpil vo fotobankách a upravil. Aj napriek tomu ale ide o veľmi zvláštny krok vzhľadom na to, že fotografie majú ukazovať kvality ich fotoaparátu. Po tom, čo na tieto nie úplne férové praktiky poukázali médiá, pridali do ľavého dolného rohu nenápadný nápis, že ide len o ilustračné fotografie.

zdroj: @richardlay | twitter.com

Smutné je, že vlastne nejde o prvý prípad zavádzania pri fotografiách. Minulý rok zverejnili reklamu na novinku Huawei Nova 3, ktorej súčasťou boli selfie fotky dvoch hercov. Aj keď na záberoch to vyzeralo tak, že sa fotia s novým smartfónov, v skutočnosti bola fotka spravená zrkadlovkou. Podobná kauza bola aj pri spoločnosti Samsung. Tí vyhlasovali upravenú fotku profesionálnej fotografky za svoju, bez jej vedomia.

Najnovšie z kategórie: Huawei

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio