MOBIL.sk MOBIL.sk

Magickú hranicu 5 miliárd stiahnutí v Google Play prekonala ďalšia aplikácia
zdroj: MOBIL.sk

Magickú hranicu 5 miliárd stiahnutí v Google Play prekonala ďalšia aplikácia

Aplikácia vyhľadávača Google má za sebou veľmi pôsobivé číslo stiahnutí. Na smartfóny bola nainštalovaná viac než 5 miliárd krát.

Pamätáte si na dobu, keď sa obchod Google Play volal ešte Android Market? Bolo tomu tak pred 6. marcom roku 2012. O dva roky po premenovaní sa aplikácia Gmailu v obchode Google Play dočkala dôležitého míľnika 1 miliardy stiahnutí. Dnes je to už vcelku bežný počet inštalácií pre asi 30 appiek. Najlepšie aplikácie dnes majú na konte rovných 5 miliárd stiahnutí. Od počiatku obchodu Google Play sa to však túto métu podarilo dosiahnuť iba dvom aplikáciám. Menovite ide o Google Mapy a YouTube.

Google ilustračné
Google (flickr.com)

Populárna videoslužba toto číslo prekročila ako prvá a krátko na to ju nasledovala aj spomínaná appka Google Mapy. Momentálne sa k nim pridala aj aplikácia, ktorá je však opäť z dielne spoločnosti Google. Ide o klasické vyhľadávanie, ktoré mnohí z vás pravdepodobne používajú na svojej domovskej obrazovke.

Je nutné podotknúť, že tento úspech nie je úplne organický. Všetky spomínané služby sú síce celosvetovo veľmi populárne, ale zároveň musíme brať do úvahy, že sú predinštalované takmer na všetkých smartfónoch s operačným systémom Google Android, ktoré sa predávajú alebo predávali v minulosti.

Aplikácia vyhľadávača od Google je v poradí už treťou aplikáciou s 5 miliardami stiahnutí v obchode Google Play / Google Play

Aplikácie majú svoje verzie aj v konkurenčnom obchode App Store od spoločnosti Apple, kde však až takýto veľký úspech nezaznamenali. Najsťahovanejšou aplikáciiou od inej spoločnosti ostáva appka Facebook (viac ako 1 miliarda stiahnutí) nasledovaná WhatsAppom a Messengerom.

Najnovšie z kategórie: Google

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio