MOBIL.sk MOBIL.sk

Apple potvrdil dátum najbližšieho eventu, na ktorom predstaví konkurenta Netflixu
zdroj: Apple

Apple potvrdil dátum najbližšieho eventu, na ktorom predstaví konkurenta Netflixu

Už dlhšie sa hovorí o tom, že Apple pripravuje vlastnú televíznu streamovaciu službu, ktorá bude konkurovať Netflixu. Tento mesiac by sme sa jej mali konečne dočkať. Spoločnosť totiž oficiálne potvrdila, že 25. marca organizuje špeciálny event.

Ako sme si už mohli zvyknúť, Apple nám veľa informácií o tomto evente nepovedal. Doterajšie úniky ale naznačujú, že v hlavnej úlohe sa predstaví práve televízna služba. Na oficiálnej pozvánke sa nachádza nápis, „It´s show time.“ Túto istú vetu Apple použil pri predstavovaní novinky iTV, z ktorej sa neskôr stal Apple TV. 

Na event boli tiež pozvané viaceré hollywoodske hviezdy ako Jennifer Anniston, Jennifer Garner alebo Reese Witherspoon. Všetko teda naznačuje, že streamovacej služby od Apple sa skutočne dočkáme.

zdroj: @panzer | twitter.com

Služba by mala fungovať podobne ako napríklad Prime Video od Amazonu či Netflix. Užívatelia budú platiť predplatné a dostanú za to prístup k filmom, seriálom a televíznym šou niektorých konkurenčných kanálov (napríklad Starz). Apple okrem toho prinesie aj vlastný obsah, ktorý bude exkluzívny a bude si ho financovať sám.

Vráťme sa ale ešte na chvíľu k eventu. Doterajšie informácie hovorili, že celá udalosť sa bude niesť v duchu služieb a nepredstavia nám žiadny fyzický produkt. Okrem TV služby by sme sa mali dočkať aj novej predplatnej služby Apple News. Apple by nám mal prostredníctvom nej ponúknuť balík časopisov a novín na jednom mieste, za ktoré si budeme môcť zaplatiť.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio