MOBIL.sk MOBIL.sk

PewDiePie už nie je najodoberanejším YouTuberom. V počte sledovateľov ho predbehol niekto iný!
zdroj: PewDiePie / YouTube

PewDiePie už nie je najodoberanejším YouTuberom. V počte sledovateľov ho predbehol niekto iný!

YouTuber PewDiePie je dlhodobo najledovanejším YouTuberom. V minulosti bol dokonca aj najlepšie zarábajúcim tvorcom videoslužby, no niekoľko chýb v jeho kariére ho o tento post pripravilo. Momentálne stratil aj titul YouTubera s najväčším očtom sledovateľov.

PewDiePie, známy tiež ako Felix Kjellberg, držal rekord v počte sledovateľov služby YouTube už od decembra roku 2013, keď počet jeho sledovateľov dosiahol úctyhodných 18 miliónov. Odvtedy sa tento počet zvýšil na 89 miliónov, aj napriek niekoľkým zakopnutiam v posledných rokoch. Asi najviac zarezonovali jeho antisemitské poznámky vo videách, za ktoré dostal rôzne postihy.

Už pred rokmi na YouTube začala prerážať indická produkčná spoločnosť T-Series, ktorá disponuje profilom s rovnakým názvom. V roku 2017 sa stala účtom s najväčším počtom vzhliadnutí (63 miliárd) a jej portfólio zahŕňalo vyše 100 tisíc videí. Počet vzhliadnutí videí bol u kanála PewDiePie podstatne nižší (20 miliárd).

pewdiepie youtuber ilustračné
PewDiePie / WIkimedia.org

T-Series je indická produkčná spoločnosť venujúca sa produkovaniu hudby a filmov pre slávny Bollywood. Momentálne ju na YouTube sleduje 88 976 999 ľudí, pričom PewDiePie sa musí uspokojiť s druhým miestom a počtom 88 950 446 sledovateľov. 

Nedá sa však jednoznačne hovoriť o neúspechu, pretože jednotlivec stráca na produkčnú spoločnosť v druhej najľudnatejšej krajine sveta iba niekoľko desiatok tisíc sledovateľov, čo je pri týchto počtoch naozaj zanedbateľné. PewDiePie si navyše vytvoril kult osobnosti, ktorú nasledujú najmä mladí ľudia a to je s menším počtom videí a vzhliadnutí naozaj obdivuhodné.

YouTuber celú túto situáciu, samozrejme, nenechal bez povšimnutia a na svojom kanáli zverejnil dissovú rapovú skladbu, ktorú si môžete pozrieť nižšie. Ľudia ju nájdu na streamovacích službách, čím Felix len potvrdil fakt, že jeho meno je miliónový biznis, z ktorého pre seba dokáže vždy niečo vyťažiť.

AKTUALIZÁCIA:

V čase písania článku bol profil spoločnosti T-Series najodoberanejším youtubovým profilom, no fanúšikovia Felixa Kjellberga si prvenstvo svojho miláčika v tejto kategórii nechcú len tak nechať vziať. PewDiePie sa tak vrátil opäť na pomyselný trón kanála s najväčším počtom sledovateľov, pričom sa tieto čísla búrlivo menia. Z dlhodobého hľadiska však T-Series stále zmenšuje rozdiel. Bude zaujímavé sledovať, či má populárny jednotlivec z dlhodobého hľadiska šancu uspieť proti mediálnemu profilu z druhej najľudnatejšej krajiny sveta.

zdroj: PewDiePie / YouTube
zdroj: cnet.com

Najnovšie z kategórie: Video a foto

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio