MOBIL.sk MOBIL.sk

Harry Potter: Wizards Unite bude prepracovanejší Pokémon Go. Autori spúšťajú predbežnú registráciu
zdroj: harrypotterwizardsunite.com

Harry Potter: Wizards Unite bude prepracovanejší Pokémon Go. Autori spúšťajú predbežnú registráciu

Spoločnosť Niantic, ktorá stojí za mega úspešnou hrou Pokémon Go, nám už pred časom oznámila, že pracujú na novej hre založenej na podobnom princípe. Tentoraz sa ale hráči vydajú do sveta najslávnejšieho mladého čarodejníka v hre Harry Potter: Wizards Unite.

Doteraz sme o tejto pripravovanej hre nemali veľa informácií. Autori sa nám ju však konečne rozhodli poriadne priblížiť a vybraní ľudia mali dokonca možnosť si ju vyskúšať na vlastnej koži. Vy ostatní sa môžete predbežne zaregistrovať cez Google Play a budete informovaní, keď sa hra oficiálne spustí. Majitelia iOS zariadení si zatiaľ musia počkať. 

Poďme sa ale bližšie pozrieť na čo sa môžeme tešiť

„Čarodejnícky svet postihla pohroma,“ píšu autori na stránke. „Artefakty, stvorenia, ľudia a dokonca aj spomienky sa tajomne objavujú v muklovskom svete. Čarodejnice a čarodejníci z celého sveta sa musia spojiť a vyriešiť záhadu Pohromy, prekonať ohromnú chaotickú mágiu, ktorá obklopuje veci a vrátiť ich na správne miesto tak, aby ich ochránila pred muklovskými očami.“

zdroj: harrypotterwizardsunite.com

Zbieranie predmetov...

Máme teda celkom presnú predstavu, o čo v hre pôjde. Podobne ako v Pokémon GO budete zbierať artefakty, príšery, známe postavy aj spomienky (nazývané Foundables), ktoré sa budú objavovať v reálnom svete. Vašou úlohou bude poslať ich prostredníctvom kúziel späť do čarovného sveta a získavať tak odmeny.

...a duely medzi hráčmi

Súčasťou hry bude aj interakcia hráčov medzi sebou. Pripravte sa preto na tvrdé duelové súboje s „čarodejníkmi“ vo vašom okolí, ktorí budú mať nainštalovanú aplikáciu. S hráčmi sa ale môžete aj spojiť a užiť si multiplayerovú bitku v reálnom čase proti silným nepriateľom ako napríklad smrťožrúti či dementori, ktorí vám chcú vysať dušu.

zdroj: harrypotterwizardsunite.com

Čo hovoria prvé testy?

Podľa prvých testerov, ktorí mali možnosť si hru vyskúšať, sa hra v mnohom podobá na Pokémon Go. Zároveň je ale komplexnejšia a najviac si ju užijú práve skalní fanúšikovia Harryho Pottera. „V Pokémon Go dokázali hráči okamžite pochopiť princíp hry: kráčaj, nájdi príšerky a zbieraj ich,“ napísal Nick Statt, redaktor The Verge. „Všetko ostatné sa zdalo trochu vedľajšie. Boj v telocvičniach, chytanie legendárnych Pokémonov a vylepšovanie zoznamu bojovníkov sa stalo hlavným cieľom skôr pre pokročilých hráčov.

Vo Wizard Unite sa nenachádza žiadny tak ľahko vysvetliteľný cieľ, ktorý by mohol pohltiť malé dieťa alebo mladého tínedžera – teda samozrejme, ak nie je veľký fanúšik Harryho Pottera, ktorých je určite dostatok... S Wizards Unite sa štúdio Niantic rozhodlo ísť z konceptu „vezmi-choď“ do plnohodnotného RPG bez toho, aby strácali čas jeho postupným budovaním.“

zdroj: Harry Potter: Wizards Unite | youtube.com

Rozhodne sa teda máme na čo tešiť. Harry Potter: Wizard Unite čerpá nápady a overený koncept z úspešného Pokémon Go, no zároveň je prepracovanejší a komplexnejší, vďaka čomu zaujme fanúšikov. Veríme ale, že svoje si nájdu aj ľudia, ktorí nemajú tak napozerané a načítané príbehy o Harry Potterovi.

Najnovšie z kategórie: Hry

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio