MOBIL.sk MOBIL.sk

Smartfóny radu Samsung Galaxy S10 sklamali v teste batérie
zdroj: phonearena.com

Smartfóny radu Samsung Galaxy S10 sklamali v teste batérie

Tento rok sme sa dočkali troch nových vlajkových lodí od Samsungu. 6,4 palcového Galaxy S10+, 6,1 palcového Galaxy S10 a úplnej novinky v portfóliu spoločnosti – dostupnejšieho Galaxy S10e. Pokiaľ premýšľate nad tým, že si niektorý z nich kúpite, zrejme vás zaujíma ako dlho vydržia na jedno nabitie. Phonearena.com sa to rozhodli otestovať a navzájom porovnať.

Smartfóny boli vybavené lepšou batériou ako ich predchádzajúce generácie. Baterka v Galaxy S10 narástla o 400mAh a v Galaxy S10+ až o 600mAh. 

  • Galaxy S10+: 4100mAh batéria
  • Galaxy S10: 3400mAh batéria
  • Galaxy S10e: 3100mAh batéria

Na prvý pohľad by sa preto mohlo zdať, že nové smartfóny vydržia podstatne viac. Faktom ale je, že dostali aj väčší displej, ktorý si „zožerie viac šťavy.“ Portál Phonearena.com na nich preto spustil špeciálny test batérie, ktorý použil aj pri starších generáciách. Vďaka tomu dostali rovnaké podmienky a my si ich vieme navzájom porovnať. A rovno môžeme povedať, že nové Galaxy nás sklamali.

Ako sa dalo očakávať, najlepšie si s testom poradil Galaxy S10+ so svojou 4100mAh batériou. V teste vydržal 7 hodín a 59 minút, čo je podobné číslo ako minuloročná S9+. Väčšia batéria sa preto na lepšej výdrži nepodpísala, na druhej strane ale ani nesklamala.

Bohužiaľ, jeho menší súrodenci už skončili hlboko pod priemerom. Galaxy S10e vydržal 7 hodín a Galaxy S10 len 6:45. To sú na vlajkové lode naozaj biedne čísla a konkurencia ich ľahko predháňa. Navyše, spomínaný model S10 si oproti minulému roku pohoršil o takmer hodinu. V dobe, kedy vidíme u väčšiny výrobcov trend zlepšujúcej sa výdrže v smartfónoch, sú takéto hodnoty poriadnym krokom späť.

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio