MOBIL.sk MOBIL.sk

Okuliare pre virtuálnu realitu od Apple sa na trh dostanú už čoskoro, tvrdí analytik
zdroj: MOBIL.sk

Okuliare pre virtuálnu realitu od Apple sa na trh dostanú už čoskoro, tvrdí analytik

Nové zariadenie od spoločnosti Apple by malo prísť na trh v priebehu budúceho roka. Tvrdí to uznávaný leaker a analytik Ming-Chi Kuo.

Podľa Kua pracuje spoločnosť Apple na nových okuliaroch pre virtuálnu realitu. Tie majú byť iného typu než väčšina dnes predávaných kúskov.

Okuliare pre virtuálnu realitu dnes môžeme rozdeliť do niekoľkých kategórií. Najlacnejšie modely sú len akýmsi puzdrom pre váš mobil. Okuliare otvoríte, vložíte do nich svoj mobil a nasadíte si ich. Ovládanie mobilu v tomto prípade nemusí byť úplne pohodlné. Navyše sa o všetky výpočty a zobrazovanie stará váš mobil, takže váš zážitok je limitovaný práve jeho výkonom a rozlíšením displeja.

Druhým typom sú okuliare, ktoré majú vlastný výpočtový výkon, poprípade sa káblom pripojujú na vlastný počítač. Apple vraj chystá VR okuliare práve z tejto kategórie. Budú obsahovať displej, takže na seba primárne preberú zobrazovanie. O procesy a spracovanie grafiky sa však bude bezdrôtovo starať váš iPhone. Okuliare budú môcť byť relatívne kompaktné, no keďže sa budú obsahovať displej, ich cena bude pravdepodobne vyššia.

vr history.jpg
Pixabay

Apple by mal nové okuliare začať vyrábať už v poslednom štvrťroku 2019, pričom na trh by sa mali dostať v druhom štvrťroku 2020. O vstupe spoločnosti do VR sveta už pred zhruba dvomi rokmi informoval aj Bloomberg, ktorý tiež uviedol, že okuliare pre virtuálnu realitu značky Apple bude poháňať špeciálne upravená verzia operačného systému iOS s názvom rOS (reality operating system).

Už dlhšiu dobu je pritom známe, že Apple sa v tejto činnosti angažuje už zhruba 10 rokov. Záujem o virtuálnu realitu potvrdil niekoľkokrát aj samotný šéf Applu Tim Cook, ktorý naznačil, že v spoločnosti majú celý tím venujúci sa tejto problematike. Ich zámery potvrdili aj aktualizácie systému iOS na verzie 11 a 12, ktoré priniesli nové možnosti pre rozšírenú a virtuálnu realitu. Podľa Cooka AR a VR technológie zlepšujú ľudské výkony a neizolujú ľudí.

S tým však tak trochu nesúhlasíme. Stačí si pozrieť video nižšie (na youtube ich pritom nájdete tisíce) a každému je hneď jasné, že človek hrajúci obyčajnú hru vo virtuálnej realite sa nespráva úplne integrovane.

Väčšina ľudí vo virtuálnej realite sa správa úplne divne

zdroj: David Hill / YouTube

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio