MOBIL.sk MOBIL.sk

Home Button a 3,5mm jack ešte nie sú mŕtve! Apple ich údajne použije v najbližšom zariadení
zdroj: pxhere.com

Home Button a 3,5mm jack ešte nie sú mŕtve! Apple ich údajne použije v najbližšom zariadení

3,5mm jack aj ikonický okrúhly Home Button boli dlhé roky neodmysliteľnou súčasťou smartfónov a tabletov od Apple. Doba sa ale mení a vo väčšine iPhonov a iPadov ani jednu z týchto vecí nenájdeme. To ale ešte nemusí znamenať, že na ne Apple úplne zanevrel.

Podľa najnovších informácií by najbližšia generácia iPadov 2019 mala dostať klasický konektor na slúchadlá aj Home Button so snímačom odtlačkov Touch ID. Informoval o tom japonský blog Mac Otakara. Nehovoríme teraz ale o ich prémiových iPadoch Pro, ale o klasickom dostupnom iPade, ktorý bol naposledy aktualizovaný minulý rok.

Podľa nemenovaného zdroja tohto blogu by iPad 2019 nemal prejsť žiadnymi vonkajšími zmenami dizajnu. A keďže doteraz obsahoval domovské tlačidlo aj 3,5mm jack, mali by sme sa ho dočkať aj tento rok. To je skvelá správa pre všetkých fanúšikov, ktorí nie sú spokojní s odomykaním pomocou tváre Face ID a nevyhovuje im ani používanie bluetooth slúchadiel. 

zdroj: 9,7 palcový iPad Pro

Tiež to ale znamená, že sa opäť dočkáme starého dizajnu iPadov s 9,7 palcovým Retina displejom. Ten je síce na jednej strane vydarený a nadčasový, avšak v dnešnej dobe už pôsobí trochu zastaralo – najmä teda jeho veľké okraje nad obrazovkou aj vedľa nej. 

Tieto informácie ale musíme brať trochu z rezervou. Odporujú si totiž s predpoveďami uznávaného analytika Ming-Chi Kuo, ktorý v minulosti povedal, že dostupné iPady sa zväčšia z 9,7 palcov na 10,2. Pri rovnakej veľkosti tela by to ale znamenalo zmenšenie rámikov a odstránenie domovského tlačidla s Touch ID. Na druhej strane, Mac Otakara bol vždy pomerne dôveryhodný zdroj informácií a my si teda budeme musieť počkať, kto z nich mal pravdu.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio