MOBIL.sk MOBIL.sk

Čoskoro si budeme môcť zahrať retro hru, v ktorej ochutnáme čaro Facebooku z 2008
zdroj: Steam

Čoskoro si budeme môcť zahrať retro hru, v ktorej ochutnáme čaro Facebooku z 2008

Aj vy občas spomínate na časy, keď bol Facebook zaujímavé a neprebádané miesto, ktoré bolo hlavne o vás a vašich priateľoch? Keď sa ešte okolo modrej sociálnej siete netočilo toľko káuz a škandálov? Nuž, tieto časy si čoskoro budete môcť pripomenúť vďaka nostalgickej hre od vývojára Kyle Seely.

Ide o autora, ktorý má za sebou viacero nezávislých a celkom úspešných hier. Jednou z nich je aj hra Emily is Away a pokračovanie Emily is Away Too. Tieto interaktívne príbehy boli zasadené do dôb, keď ešte Facebook nekraľoval internetu a fičali programy ako ICQ či Mirandu. Príbeh sa zaoberal klasickými vzťahovými problémami medzi tínedžermi, ktorí si spolu písali cez program AIM.

Doba sa ale posunula, máme tu rok 2008 a AIM je už mŕtvy. Jeho úlohu prebrala stále rastúca sociálna sieť „Facenook,“ okolo ktorej sa točí celé pokračovanie série s názvom Emily is Away <3.

zdroj: steam.com

Na modrej sociálnej sieti si vytvoríte účet a interaktívny príbeh môže začať. Čaká vás chatovanie s priateľmi, posielanie si linkov na „youtoob“ videá, ale aj robenie dôležitých rozhodnutí, ktoré budú mať vplyv na celú hru. To všetko zasadené do old-schoolovej grafiky Windowsu XP a starého Facebooku. 

zdroj: Kyle Seeley | youtube.com

Podľa autora bol presun na Facebook prirodzeným vývojom hry. „Vyrastal som na tejto platforme,“ povedal pre The Verge. „Navyše mám pocit, že dnešný Facebook je len tieňom jeho pôvodného ja. A podobne ako prvé dve hry s Emily ukázali AIM v jeho tínedžerskom rozkvete, chcel som, aby hra spravila niečo podobné aj starému Facebooku. 

Pokiaľ teda máte radi nostalgiu a chýba vám starý dobrý Facebook, hra by vám nemala uniknúť. Oficiálny dátum vydania zatiaľ nebol zverejnený, avšak prvá hrateľná verzia sa objaví na veľtrhu hier PAX East na konci marca.

Najnovšie z kategórie: Hry

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio