MOBIL.sk MOBIL.sk

Na e-shope sa objavil pripravovaný OnePlus 7 spolu s fotografiou a kompletným parametrami
zdroj: @OnLeaks

Na e-shope sa objavil pripravovaný OnePlus 7 spolu s fotografiou a kompletným parametrami

Fanúšikovia čínskej spoločnosti OnePlus už určite netrpezlivo očakávajú novú vlajkovú loď s označením „7.“ Na povrch postupne vychádzajú prvé informácie o pripravovanom OnePlus 7 a k nim sa teraz pridáva aj online obchod GizTop.

Ten totiž pridal na svoj e-shop produkt OnePlus 7 spolu s jeho (údajne) oficiálnou fotografiou, kompletnými parametrami a najdôležitejšími informáciami. Ak sú pravdivé, máme pred sebou nadchádzajúceho „zabijaka vlajkových lodí“ ako na tanieri. Aj keď, ohľadom dôveryhodnosti týchto informácií by sa dalo polemizovať. 

S čím podľa GizTop príde OnePlus 7?

  • 6,5 palcový AMOLED displej so zabudovaným snímačom odtlačkov
  • Qualcomm Snapdragon 855 SoC
  • Trojitá zadná kamera (48MP+20MP+5MP)
  • 16MP predná vysúvacia kamera
  • 8 – 12GB RAM, 128 – 256GB úložisko
  • 4000mAh batéria s 44W rýchlo nabíjaním
  • cena 569$

Novinka teda údajne ponúkne celú radu vylepšení oproti minuloročnému OnePlus 6T. Na zadnej strane pribudne jedna kamera, ktorá by podľa doterajších informácií mohla poskytnúť až 10 násobný optický zoom. Túto technológiu by prebrali od sesterskej spoločnosti Oppo, ktorá ju predstavila na MWC 2019.

Zmena nastane aj v dizajne. Z hornej časti displeja by mal zmiznúť výrez v tvare kvapky, vďaka čomu OnePlus 7 ponúkne čistejší dizajn a väčší pomer obrazovky k telu. Predná kamera by mala byť vysúvacia, podobne ako sme videli napríklad u Oppo Find X. Za pozornosť stojí aj zvýšenie kapacity batérie. OnePlus 6T ponúkal 3700mAh batériu a testy ukázali, že jeho výdrž je nadpriemerná. Navýšenie o ďalších 300mAh by preto bola veľmi príjemná informácia. 

zdroj: @OnLeaks

A teraz tie zlé správy...

Bohužiaľ, nemáme žiadne dôkazy, že táto stránka je skutočne pravdivá. Nachádza sa tam totiž niekoľko pochybných informácií. Aj keď na jednej strane píšu, že smartfón príde s vysúvacou kamerou, v ďalšom odseku sa píše, že v obrazovke sa nachádza výrez. To nedáva zmysel. Podozrivá je aj hmotnosť mobilu – 185g. Presne toľko vážil minuloročný OnePlus 6T. Pri parametroch, ktoré vidíme v zozname, je nemožné, aby vážili oba mobily rovnako. 

S najväčšou pravdepodobnosťou preto ide o mix informácií o súčasnom OnePlus 6T spolu s informáciami, ktoré má predajca o OnePlus 7 a ktoré neskôr aktualizuje. Na to, s čím nakoniec táto čínska spoločnosť príde si teda budeme musieť počkať do jeho oficiálneho predstavenia, ktoré bude zrejme niekedy na jar.

Najnovšie z kategórie: OnePlus

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio