MOBIL.sk MOBIL.sk

Prelomový smartfón Meizu Zero nezískal podporu v crowdfundingovej kampani. Spoločnosť teraz tvrdí, že ho nikdy vyrábať nechcela
zdroj: zdroj: Meizu / YouTube

Prelomový smartfón Meizu Zero nezískal podporu v crowdfundingovej kampani. Spoločnosť teraz tvrdí, že ho nikdy vyrábať nechcela

Pred časom sme písali o prevratnej novinke z dielne značky Meizu. Tá postavila prototyp smartfóny, ktorý zredukoval počet tlačítok a otvorov v tele mobilu na absolútne minimum. Model dostal názov Meizu Zero a spoločnosť sa rozhodla vyzbierať naň peniaze prostredníctvom crowdfundingovej kampane. Žiaľ, neúspešne.

Mohlo by sa zdať, že spoločnosť Meizu utrpela porážku, pretože z požadovanej sumy 100 tisíc amerických dolárov sa spoločnosti v priebehu kampane podarilo vyzbierať len zhruba 46 tisíc dolárov. Niet sa čo diviť, keďže minimálna suma podpory bola 1300 dolárov, čo je aj na takto inovatívny mobil skrátka priveľa.

Faktom však, je že sám šéf spoločnosti Meizu situáciu osvetlil na oficiálnom fóre spoločnosti. Tam uviedol, že smartfón Meizu Zero mal na seba iba strhnúť pozornosť a do masovej produkcie sa smartfón nemal nikdy dostať. Médiá sa o ňom dozvedeli, napísali a Meizu si tak vytvoril relatívne lacnú skrytú kampaň.

Časť ľudí na toto priznanie reagovalo podráždene a negatívne, pretože majú pocit, že ich spoločnosť viedla za nos. Je tu aj možnosť, že smartfón do výroby ísť mal, ale po fiasku sa spoločnosť rozhodla výsledok interpetovať v "lepšom" svetle. Z celej situácie však vyplýva, že smartfónu Meizu Zero sa tak skoro nedočkáme.

Takto vyzeral Meizu Zero vo videu, ktoré malo projektu nalákať podporovateľov

zdroj: zdroj: Meizu / YouTube

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio