MOBIL.sk MOBIL.sk

Toto video vám ukáže, prečo si máte okamžite vypnúť rozpoznávanie tvárou v Galaxy S10
zdroj: Samsung

Toto video vám ukáže, prečo si máte okamžite vypnúť rozpoznávanie tvárou v Galaxy S10

S príchodom smartfónov Galaxy S10 nám Samsung priniesol nový stupeň zabezpečenia svojich mobilov. Ako prví nám predstavili ultrazvukový snímač odtlačkov prstov zabudovaný priamo v displeji. Ten sníma váš prst v 3D, vďaka čomu je dokonalejší a bezpečnejší. Prípadní útočníci sa tak do vášho smartfónu cez odtlačok prsta tak ľahko nedostanú.

Cez rozpoznávanie tvárou ale áno..

Samsung umožňuje okrem odtlačku odomknutie aj vašou tvárou. Problémom ale je, že tento systém nie je ešte zďaleka tak dokonalý, aby sme ho mohli nazvať bezpečným. Na rozdiel od iPhonu X, ktorý zaznamenáva tvár majiteľa v 3D, Galaxy S10 ponúka len 2D technológiu. Vďaka tomu je možné ho celkom jednoducho oklamať.

Na vlastnej koži si to vyskúšal taliansky novinár z redakcie SmartWorld. Jediné, čo potreboval, bola jeho fotografia otvorená v druhom mobile. Keď umiestnil pred prednú kameru svoju fotografiu, Galaxy S10+ sa bez problémov odomkol. Video si môžete pozrieť na Instagrame SmartWorld:

V minulých vlajkových lodiach Samsungu sa používala na odomykanie kombinácia tváre a dúhovky. Nové S10tky už ale snímač dúhovky neobsahujú a riziko odomknutia cudzím človekom sa zvyšuje. Preto vám odporúčame, aby ste odomykanie pomocou tváre nevyužívali a radšej ho ani nezapínali.

Samsungu ešte zrejme nejaký čas potrvá, kým prinesú dokonalejšiu technológiu rozpoznávania tváre. 3D odomykanie tvárou ponúka napríklad vyššie spomenutý iPhone od verzie X, ale aj minuloročný Xiaomi Mi 8 Explorer Edition a Huawei Mate 20 Pro. Na MWC 2019 sme sa dočkali ešte jedného nového smartfónu s pokročilým odomykaním – LG G8 ThinQ.

zdroj: bgr.com

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio