MOBIL.sk MOBIL.sk

Essential Phone 2 bude selfie kamerku ukrývať pod displejom
zdroj: zdroj: Essential

Essential Phone 2 bude selfie kamerku ukrývať pod displejom

Essential je spoločnosťou Andyho Rubina, spoluzakladateľa spoločnosti Android Inc., ktorá stojí za najrozšírenejším operačným systémom na svete. V roku 2017 firma Essential predstavila svoj prvý revolučný smartfón s názvom Essential PH-1 a vyzerá to tak, že čoskoro sa dočkáme následovníka.

Essential phone bol vo svojej dobe zákazníkmi prijatý veľmi dobre. Ponúkal totiž veľmi vydarený dizajn s dominantým výrezom na selfie kamerku. Predtým tento prvok neobsahoval žiadny iný mobil. Ďalšou prednoťou bol prísľub častých aktualizácií zariadenia. Čerešničkou na torte potom bolo keramické telo alebo príslušenstvo pripojiteľné prostredníctvom magnetických konektorov.

essential_audio_adapter_hd.jpg
Essential

Po pôvodnom očarení však nadšenie opadlo a spoločnosť sa začala potýkať s prvými problémami. Keďže bol predaj zariadenia obmedzený na webovú stránku a aj z nej posielali smartfón len do niektorých krajín, okolo spoločnosti Essential nastalo ticho. Zlé jazyky tvrdili, že spoločnosť sa chystá výrobu mobilov zastaviť úplne. No posledné správy hovoria o niečom inom.

Holandský web LetsGoDigital, ktorý je častým zdrojom únikov informácií o technologických novinkách totiž prišiel s náčrtmi novej generácie mobilu Essential Phone PH-2. Ten dizajnovo vychádza práve z pôvodného Essential Phone PH-1, no jednu výraznú zmenu si všimne každý už na prvý pohľad. Nový model totiž príde o výrez. Ten by už nemal mať opodstatnenie, pretože spoločnost vraj seflie kamerku umiestni priamo pod displej.

zdroj: LetsGoDigital

Ako vidíme, predná strana neobsahuje žiadny iný prvok okrem displeja. Na hornej hrane je sice patrný reproduktor, ale selfie kamera a sezory zmizli. Miernym sklamaním je prítomnosť čítačky odtlačkov prstov na zadnej strane (namiesto integrácie do displeja), ale spoločnosť Essential zrejme nechce za každú cenu podliehať trendom a investuje radšej do iných súčastí smartfónu.

Bolo by veľkou škodou, aby spoločnosť Essential zanikla. Medzi smartfóny svojim prvým počinom priniesla čerstvý vietor a napríklad výrezy sa stali na krátke obdobie štandardom pre celý mobilný svet. Bude mať podobné šťastie aj s kamerkou integrovanou pod displej? To sa dozvieme len v prípade, že sa tento dizajnový patent dočká realizácie.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio