MOBIL.sk MOBIL.sk

Po Facebook Messengeri dostáva tmavý režim aj appka Viber
zdroj: MOBIL.sk

Po Facebook Messengeri dostáva tmavý režim aj appka Viber

V priebehu víkendu sa vyrojili informácie o tom, že aplikácie Facebook Messenger má skrytý tmavý režim, ktorý sa dá aktivovať špeciálnym easter eggom. Včera podporu tmavého režimu potvrdila aj aplikácia Viber.

Po nainštalovaní aplikácie a jej následnom otvorení nájdete nastavenie novej tmavej témy v menu "Viac" - Nastavenia - Vzhľad. Pokiaľ nastavenie nenájdete, presvedčte sa, že máte najnovšiu verziu aplikácie.

Nateraz jediným problémom ostáva, že tmavý režim je dostupný len pre operačný systém Android. Tvorcovia populárnej komunikačnej aplikácie však potvrdili, že tmavý režim príde aj na konkurenčnú platformu iOS od spoločnosti Apple. Má sa tak stať v ráde niekoľkých týždňov.

Je zvláštne, že mnoho aplikácií ešte tmavý režim nemá a nové appky s touto možnosťou prichádzajú len veľmi pomaly. Okrem šetrenia zraku v tmavom prostredí totiž toto nastavenie šetrí aj batériou mobilu. Toto, samozrejme, platí len pri smartfónoch s OLED a AMOLED displejmi, ktoré nepotrebujú podsvietenie.

Mobily s OLED a AMOLED displejmi sú však už na trhu dlhšiu dobu a stále viac výrobcov siaha pri svojich modeloch práve po tejto technológii. Raz sa snáď dočkáme i natívneho nastavenia tmavého režimu naprieč celým systémom vrátane všetkých aplikácií.

Najnovšie z kategórie: Appky / Soft / Hry

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio