MOBIL.sk MOBIL.sk

Pozrite sa na Samsung Galaxy Note 10 so štvoritou kamerou v novom 3D koncepte
zdroj: phonearena.com

Pozrite sa na Samsung Galaxy Note 10 so štvoritou kamerou v novom 3D koncepte

Samsung nám každý rok predstavuje dve série vlajkových lodí. Galaxy „S“, ktorého sme sa dočkali pred dvoma týždňami a rad „Note“, ktorá príde niekedy na jeseň. Aj keď do jesene ešte zostáva dosť času, dizajnér Milen Yanachkov z phonearena.com sa rozhodol priniesť nám svoju predstavu Galaxy Note 10 už teraz.

Pripravil sériu 3D vizualizácií tohto smartfónu, v ktorých vychádzal zo zmien v aktuálnych mobiloch S10+ a z niekoľkých informácií, ktoré o ňom moemntálne vieme. Aj napriek tomu ale zostáva v súvislosti s Note 10 stále viacero nezodpovedaných otázok, preto nemôžeme s istotou tvrdiť, že bude novinka vyzerať naozaj takto.

Štyri kamery vzadu, dve vpredu

5G verzia Galaxy S10 obsahuje na zadnej strane až štyri kamery. Aj preto sa hovorí, že Note 10 by mohol prísť so štvoritým fotoaparátom, ktoré vidíme aj v koncepte. Galaxy S10 5G, ktorý mimochodom ešte nie je v predaji, ponúka jednu hlavú 12MP kameru, 12MP telefoto objektív pre dvojnásobný zoom, 16MP širokouhlú kameru a kameru špeciálne určenú na zachytenie 3D hĺbky foteného prostredia.

Galaxy S10 prišiel ako prvý mobil od Samsungu s dierou v displeji. Podobnú technológiu by mali použiť aj v prípade Note 10, vďaka čomu sa dočkáme ešte menších okrajov okolo displeja a väčšej obrazovky. Predná kamera by mala byť, podobne ako pri Galaxy S10+, duálna.

Snímač odtlačkov v displeji a zaujímavé farby

Snímač odtlačkov prstov sa s najväčšou pravdepodobnosťou presunie zo zadnej strany priamo do obrazovky smartfónu. Dočkáme sa ultrazvukového senzora, ktorý dokáže zachytiť 3D odtlačok po vzore Galaxy S10. Tento spôsob odomykania je o niečo pohodlnejší a praktickejší a prvé testy odolnosti ukázali, že nie je ani tak náchylný na zničenie, ako sa očakávalo.

Autor renderov verí, že Samsung nám na jeseň prinesie viacero nových farebných kombinácií. Na jeho obrázkoch môžeme vidieť štyri – žltú, zelenú, modrú a ružovú.

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio