MOBIL.sk MOBIL.sk

Huawei možno pripravuje smartfón s vysúvacou kamerou. Takto by mal vyzerať
zdroj: letsgodigital.org

Huawei možno pripravuje smartfón s vysúvacou kamerou. Takto by mal vyzerať

Výrobcovia nám už ukázali viacero riešení, ako zmenšiť rámiky okolo obrazovky a neprísť o prednú kameru. Sú to výrezy v hornej časti obrazovky ako má napríklad iPhone XS, diery v displeji ako nový Galaxy S10 a tiež vysúvacie kamery. A práve na poslednom spomínanom riešení zrejme pracuje Huawei.

Naznačuje to ich nový patent z 1. marca, na ktorý upozornil holandský portál LetsGoDigital. Na základe patentu nám priniesli 3D vizualizáciu smartfónu s oválnymi rohmi a tenkými rámikmi okolo obrazovky. Pod displejom ukrýva vysúvaciu selfie kameru, ktorá ponúka duálny fotoaparát a blesk umiestnený v strede.

Zadná strana ponúka pohľad na čisté telo s duálnym fotoaparátom. Nevidíme žiadny snímač odtlačkov prstov, čo môže znamenať, že ho Huawei plánuje umiestniť do tlačidla na zapínanie alebo priamo do obrazovky. Alebo len skrátka chýba na renderoch, keďže vizualizácia je nekompletná. Dvojitá kamera na zadnej strane naznačuje, že vysúvací smartfón by sa mohol zaradiť skôr do strednej triedy, keďže vlajkové lode P30 by mali obsahovať trojitú kameru.

zdroj: letsgodigital.org

Huawei už má určité skúsenosti, čo sa vysúvacích kamier týka. Minulý rok nám pod značkou Honor predstavili mobil Honor Magic 2 s veľkým 6,39 palcovým displejom a vysúvacou konštrukciou. Nebolo by preto žiadnym prekvapením, keby nám nakoniec priniesli podobný mobil aj pod svojim menom.

Keďže ide o patent, nemáme žiadnu záruku, že sa podobného mobilu skutočne dočkáme. Doteraz sme nepočuli žiadne informácie o tom, že Huawei na niečom podobnom pracuje, takže by sme to celé mali brať trochu s rezervou. Minimálne ale vieme, že nad tým Číňania uvažujú a ukáže len čas, či sa ho skutočne dočkáme

zdroj: bgr.com

Najnovšie z kategórie: Huawei

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio