MOBIL.sk MOBIL.sk

Samsung Galaxy S10 má naozaj najlepší displej na svete! Potvrdila to spoločnosť DisplayMate
zdroj: Samsung

Samsung Galaxy S10 má naozaj najlepší displej na svete! Potvrdila to spoločnosť DisplayMate

Pri predstavovaní nových smartfónov radu Galaxy S10 sme si vypočuli veľkú kopu superlatívov, ktorými ich Samsung počastoval. Všetci sme si však už tak trošku zvykli, že ide väčšinou o marketingové reči. V prípade radu Galaxy S10 to však marketingové reči neboli.

Niet pochýb o tom, že najnovšia generácia vlajkových lodí od Samsungu sa naozaj vydarila. Trojitý fotoaparát najprv získal prvé miesto v rebríčku nezávislého testu fotoaparátov DxOMark a neskôr ste sa vo videu youtubera JerryRigEverything mohli pozrieť aj to, že modely série Galaxy S10 sú veľmi dobre navrhnuté aj zhľadiska odolnosti.

Najnovšie však novinky dostávajú ďalšiu pomyselnú korunu, tentoraz sa však jedná o displej. Ak o svojom zariadení hovorí výrobca ako o najlepšom, často berieme tieto vyjadrenia s rezervou. Lenže tieto slová Samsungu potvrdil aj expert na displeje, spoločnosť DisplayMate, ktorá po podrobnom testovaní prišla na to, že S10 má najlepší a najjasnejší displej spomedzi všetkých smartfónov na svete.

Experti spoločnosti DisplayMate testovali konkrétne 6,1 palcový displej Samsungu Galaxy S10. Ten potvrdil svoju vedúcu pozíciu aj vo farebnom podaní, ktoré je vraj absolútne dokonalé. Hoci je displej lesklý, odráža sa na ňom len nepatrné množstvo svetla a dokonalý je aj jeho kontrast či intenzita farieb. Záujemcovia o najlepší možný displej na mobile teda pravdepodobne nebudú musieť dlho rozmýšľať nad tým, ktorý mobil si v budúcnosti zakúpia.

Ak vás zaujímajú presné výsledky testov, môžete si ich prezrieť priamo na stránke DisplayMate.

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio