MOBIL.sk MOBIL.sk

iPhony budeme môcť používať aj pod vodou. Apple chystá nový režim „pod vodou“
zdroj: Jenna Ezarik | youtube.com

iPhony budeme môcť používať aj pod vodou. Apple chystá nový režim „pod vodou“

Predaje iPhonov nevyšli tento rok Applu tak, ako si predstavovali. Aj to je dôvod, prečo potrebujú svojou nadchádzajúcou generáciou čo najviac zaujať a presvedčiť zákazníkov, že sa vyplatí kúpiť nový iPhone.

Postupne sa z rôznych zdrojov dozvedáme informácie o tom, čo budú tohtoročné iPhony XI obsahovať. Podľa analytikov sa opäť dočkáme troch modelov – iPhone XI, iPhone XI Max a iPhone XR vo verzií 2019. Medzi novinkami, o ktorých sme v minulosti počuli, bola trojitá kamera, ktorá dokáže pomocou infračerveného svetla snímať priestor okolo seba.

Teraz sme sa dočkali ďalších zaujímavých informácií o pripravovaných iPhonoch. Max Weinbach, redaktor portálu XDA, sa dostal k špeciálnemu zdroju, ktorý prezradil, že iPhony dostanú novú funkciu na používanie pod vodou. Nepôjde ale o zvýšenú vodeodolnosť, ale o patentovaný režim „pod vodou“. Obrazovka bude po jeho zapnutí schopná rozpoznať váš dotyk aj pokiaľ bude úplne ponorená vo vode. Môžeme sa teda rozlúčiť so situáciami, keď je obrazovka mokrá a dotyk preto nefunguje.

zdroj: Apple

Okrem toho by mal Apple vylepšiť Haptic Engine, technológiu, ktorú používa na vytvorenie hmatovej spätnej väzby. Ide napríklad o vibráciu, ktorú pocítite keď dlhšie podržíte prst na obrazovke. Apple by mal obrazovku v iPhonoch XI rozdeliť do deviatich oblastí, ktoré budú reagovať nezávisle na seba. Ak teda ťuknete na pravý horný roh, hmatovú odozvu pocítite len z pravého horného rohu.

Zdá sa, že aj tento rok sa máme na čo tešiť a Apple si pre nás pripravuje zaujímavé technologické novinky v iPhonoch. Čoho sa ale v 2019 určite nedočkáme, sú skladacie smartfóny. Bohužiaľ, v tejto oblasti je Apple, aspoň zatiaľ, trochu pozadu.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio