MOBIL.sk MOBIL.sk

V absurdnej chatovacej appke platia ľudia za každé napísané písmeno. Minuli už stovky eur!
zdroj: expensive.chat

V absurdnej chatovacej appke platia ľudia za každé napísané písmeno. Minuli už stovky eur!

Občas môžeme len žasnúť nad tým, s akým biznis nápadom dokáže prísť kreatívna ľudská myseľ. A ešte viac žasneme nad tým, za čo sú ľudia ochotní zaplatiť.

Typickým príkladom je nový projekt podnikateľa Marca Köhlbrugge z Holandska. Spustil webovú aplikáciu Expensive Chat, ktorá slúži na chatovanie medzi neznámymi ľuďmi. V podstate ide o jednu chatovaciu miestnosť, kde môže každý prispieť svojou správou. Samozrejme, má to jeden háčik – za každý napísaný znak zaplatíte jeden cent.

Marc spustil túto stránku 28. februára. Sám ju nazval sociálnym experimentom, ktorý spustil, aby „videl, čo sa stane s chatovacou miestnosťou, keď nebude bezplatná, ale každá jedna správa vás bude stáť ťažko zarobené peniaze.“

zdroj: expensive.chat

Faktom ale je, že vďaka tomuto „experimentu“ si už celkom slušne zarobil. V čase písania tohto článku minuli užívatelia na stránke viac ako 400 dolárov. A to len pár dní od spustenia. Prví užívatelia len skúšali, ako stránka vlastne funguje a smiali sa na nápade, na ktorý sami prispeli peniazmi. Časom sa tu však našlo stále viac užívateľov, ktorí sa chcú pomocou Expensive Chat zviditeľniť.

Vďaka tomu tu nájdeme odkazy na osobné stránky, informácie o projektoch či spoločnostiach a ďalšie najrôznejšie spôsoby propagácie. Zatiaľ najviac utratil za túto aplikáciu užívateľ menom MINSK-промокаршеринг, ktorý už za svoje správy zaplatil 36 dolárov. 

Marc Köhlbrugge síce bral svoj Expensive Chat ako malý experiment, avšak už teraz s ním má väčšie plány. Mohol by sa z neho stať veľký projekt, v ktorom by ľudia mali možnosť chatovať za peniaze so známymi osobnosťami, pričom peniaze by putovali na charitu. „Mohli by ste si napríklad písať s Kanye Westom za 10 dolárov za správu, ktoré by šli na charitu,“ povedal Marc.

zdroj: Twitter.com | @pixelyunicorn

Najnovšie z kategórie: Ostatné

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio