Mobil.sk Mobil.sk

Samsung posiela vzorky skladacích displejov spoločnostiam Apple a Google. Čo sa chystá?
zdroj: Samsung / MOBIL.sk

Samsung posiela vzorky skladacích displejov spoločnostiam Apple a Google. Čo sa chystá?

Skladacie smartfóny a 5G siete sú veci, ktoré definujú svet mobilov v roku 2019. Napriek tomu, že už sme niekoľko noviniek s týmito technológiami videli, stále na trhu ostáva niekoľko kľúčových hráčov, ktorých tieto trendy obišli. Zdá sa však, že ani oni nie sú nečinní.

Zákulisné správy ohľadom skladacieho smartfónu a spoločnosti Apple, napríklad tvrdili, že cupertinská spoločnosť sa tento rok nechystá predstaviť žiadny model s týmtito technológiami. To však neznamená, že v útrobách svojich laboratórií nepracuje na skladacom smartfóne. Apple je totiž známy tým, že do hry vstupuje vždy relatívne medzi poslednými a nové technológie si interpretuje po svojom. A môže tomu byť podobne aj v tomto prípade.

Podľa zdrojov magazínu ETNews totiž Apple aj Google od Samsungu obdržali várku skladacích displejov, aby s nimi mohli pracovať. Samsung si nové technológie zvykne obyčajne nechádvať v prvom rade pre svoje smartfóny, ale keďže je už Galaxy Fold predstavený, poskytol skladacie displeje aj svojim konkurentom, aby si tak nahnal ďalších klientov. Práve do skladacích smartfónov sa totiž vkladajú nádeje ako do ďalšej možnej technologickej revolúcii.

samsung skladacaci smartfon
Samsung / Facebook

Zdroje magazínu ETNews špecifikovali, že obaja technologickí giganti obdržali zásielku obsahujúcu 7,2-palcové skladacie panely, ktoré sú takmer identické ako tie v modeli Galaxy Fold. A Apple s Googlom nemajú byť jediní. Podobná zásielka bola poslaná aj spoločnostiam Oppo či Huawei. Tí však displeje dostali o niečo skôr.

Samsung pred časom vyhlásil, že je schopný vyrobiť 200 000 skladacích displejov mesačne, čo znamená, že za rok ich vie dodať až 2,4 milióna. A keďže juhokórejská spoločnosť nepočíta s tým, že Galaxy Fold bude masovou záležitosťou, tieto kapacity chce poskytnúť tretím stranám. V tomto roku sa masového rozšírenia skladacích smartfónov ani 5G ešte pravdepodobne nedočkáme. Je potrebné technológie vyladiť a posunúť na ďalšiu úroveň. V budúcnosti by sme sa však s nimi mohli stretávať stále častejšie.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Fun rádio