MOBIL.sk MOBIL.sk

Neverte všetkému na internete! 7 virálnych fotografií, ktoré boli v skutočnosti falošné
zdroj: boredpanda.com

Neverte všetkému na internete! 7 virálnych fotografií, ktoré boli v skutočnosti falošné

Po internete koluje množstvo fotografií, ktoré sú natoľko emotívne alebo zaujímavé, že si ich ľudia neustále zdieľajú. Problémom ale je, že často ide o falošné fotky, ktoré niekto umelo upravil, aby sa stali zaujímavejšími. Dnes sa pozrieme na 9 obrázkov, ktoré kolujú internetom a v skutočnosti ide o „fake“. Tak schválne, koľko z nich ste videli?

1. Ako sa vyrábalo intro MGM

zdroj: boredpanda.com

Legendárne intro spoločnosti MGM s levom pozná azda každý fanúšik filmov. Pred časom sa na internet dostala fotografia zachytávajúca priviazaného leva s popisom, že takto sa toto intro vyrábalo. V skutočnosti ale ide o leva, ktorý bol diagnostikovaný vo veterinárskom ústave. Mimochodom, ak by vás zaujímalo, ako sa naozaj vyrábalo intro s levom, tu je jedna historická fotografia:

zdroj: wikipedia.org

2. Astronaut s marihuanou vo vesmíre

zdroj: boredpanda.com

Chris Hadfield je bývalý kanadský astronaut, ktorý bol viackrát vo vesmíre. Na sociálnych sieťach ste mohli zachytiť jeho fotografiu s vrecom plným marihuany. Táto fotka sa stala podkladom aj pre viaceré zábavné MEMEčka. V skutočnosti ale ide o prácu grafika a v pôvodnej fotke boli v plastovom vreci veľkonočné vajíčka, ktorými chcel Chris prekvapiť svojich kolegov.

3. Nebezpečná selfie pilota

V tomto prípade zrejme väčšina ľudí pochopila, že ide len o Photoshop. Fotografia pilota, ktorý si spravil selfie počas lietania nad oblakmi je v skutočnosti len upravený záber zo zeme. Musíme ale uznať, že aj zo zeme je to celkom vydarená selfie!

zdroj: boredpanda.com

4. Zamrznuté Benátky

Benátky, mesto postavené na vode, je jedno z najatraktívnejších turistických miest v celom Taliansku. Šikovný grafik sa rozhodol spojiť fotografiu tohto mesta so zamrznutým Bajkalským jazerom z Ruska a vznikla takáto fotografia. 

zdroj: boredpanda.com

5. Čierny lev

Anomálie v zvieracej ríši na internete proste fičia. Pokiaľ by existoval lev, ktorého srsť je čierna, určite by zaujal verejnosť a stal by sa veľmi virálnym. To si zrejme povedal aj autor fotografie „unikátneho“ čierneho leva. Ako ale môžete vidieť na fotke vedľa, lev má v skutočnosti úplne inú farbu.

zdroj: boredpanda.com

6. #10yearschallenge a odlesňovanie

Začiatkom tohto roka zaplnil sociálne siete hastag #10yearschallenge. Jeho cieľom bolo pridať svoju fotku spred desiatich rokov a porovnať ju so súčasnosťou. Ľudia to používali dokonca aj na šírenie environmentálnych myšlienok ako napríklad masívne miznutie lesov. Akurát, že v tomto prípade nešlo o dve fotky jedného miesta v rôznych rokoch, ale len o jednu jedinú fotku. Aj keď, ako upozornenie na problémy životného prostredia to bolo fajn.

zdroj: boredpanda.com

7. Keď nakrúcanie dokumentu nevyjde...

Ďalšia fotografia, ktorá rezonovala aj na slovenských sociálnych sieťach. Možno ste aj vy videli záber na štáb utekajúci pred medveďom. Opäť ale ide o fake a ako dôkaz tu máme originálnu fotografiu medveďa. Autor ju len umiestnil do iného prostredia a horizontálne prevrátil. Dovolím si tvrdiť, že dokonca ani neodviedol veľmi dobrú robotu.

zdroj: boredpanda.com

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio