MOBIL.sk MOBIL.sk

Sony pochováva konzolu PS Vita: Oficiálne končí s jej výrobou
zdroj: pexels.com

Sony pochováva konzolu PS Vita: Oficiálne končí s jej výrobou

Pre fanúšikov herných prenosných konzol máme smutnú správu. PlayStation Vita pomaly ale isto umiera a Sony prestáva s jej výrobou. Spoločnosť to potvrdila na oficiálnej produktovej stránke Vita.

PS Vita sa svetu prvýkrát ukázala na konci roka 2011. Ide o nasledovníka úspešnej konzoly PlayStation Portable (PSP), ktorý priniesol dotykové ovládanie aj viac výkonu pre hranie moderných hier. Aj keď tesne po predstavení novej konzoly boli predaje naozaj dobré (v Japonsku sa predalo cez 300 tisíc kusov tesne po uvedení na trh), veľmi rýchlo klesali. 

Vita musela čeliť konkurencií v podobe smartfónov, ktorých popularita raketovo rástla. Úlohu, ktorú v minulosti plnili herné konzoly, dnes naplno zastávajú mobily a tablety. V obchodoch s aplikáciami nájdete naozaj kvalitné tituly, ktoré si užijú aj nároční hráči. Navyše, výkon smartfónov raketovo rastie a dnes si zahráte náročnú hru aj na lacnejšom mobile. 

zdroj: Sony

Aj to je dôvod, prečo sa Sony podarilo predať len biednych 16,1 milióna kusov, čo je v porovnaní s predchádzajúcim PSP zlomkové číslo. Spoločnosť nám potvrdila aj to, že nepripravujú žiadneho nástupcu. S najväčšou pravdepodobnosťou sa chcú naplno sústrediť na vývoj ich očakávanej hlavnej konzoly PlayStation 5.

Hráči, ktorí majú doma PS Vitu ale ešte nemusia smútiť. Aj napriek tomu, že konzola to má viac-menej spočítané, stále je vo vývoji viacero hier, ktorých by sme sa mali tento rok dočkať.

Najnovšie z kategórie: Sony

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio