MOBIL.sk MOBIL.sk

Samsung Galaxy S10 pod nožom a zapaľovačom. Ako dopadol test odolnosti? (VIDEO)
zdroj: JerryRigEverything | youtube.com

Samsung Galaxy S10 pod nožom a zapaľovačom. Ako dopadol test odolnosti? (VIDEO)

Nový Samsung Galaxy S10 prišiel s viacerými zaujímavými zmenami, vrátane nového dizajnu. Novinka má tenšie rámiky a predná kamera sa umiestnila priamo do obrazovky. Zo zadnej strany zas zmizol snímač odtlačkov prstov a teraz je súčasťou displeja. Do akej miery sú ale tieto dizajnové zmeny odolné a koľko toho vlastne novinka vydrží?

Na to sa rozhodol pozrieť Zack Nelson z youtubového kanálu JerryRigEverything. Je známy svojimi testami odolnosti najnovších smartfónov, a preto mu nový Galaxy S10 nemohol uniknúť.

zdroj: JerryRigEverything | youtube.com

Samsung nám v posledných rokoch servíruje veľmi odolné vlajkové lode. Podobné to je aj pri ich najnovšom počine. Zack vyskúšal odolnosť prednej kamery, ktorá dopadla na výbornú. Vďaka ochrane Gorilla Glass 6 sa mu ju nepodarilo poškriabať nožíkom a zostala ako nová. 

Displej zároveň vystavil aj priamemu teplu zo zapaľovača. Plameň držal na obrazovke približne 30 sekúnd, keď sa začala objavovať biela škvrna. Po tom, čo zapaľovač zhasol však škvrna zmizla a pixely na obrazovke sa vrátili do pôvodnej polohy.

zdroj: JerryRigEverything | youtube.com

Čo nás ale možno zaujíma najviac, je čítačka odtlačkov v displeji. Samsung použil v tomto prípade ako prvý na svete ultrazvukovú čítačku, ktorá vytvára 3D odtlačkov prsta. Zack poškriabal celý displej s čítačkou, no smartfón dokázal stále zaregistorvať odtlačok. Pri výraznejšom poškodení už odtlačok prestal brať. Treba ale povedať, že ide o naozaj extrémne poškodenie, ktoré by sa vám pri normálnom používaní nemalo stať. 

Aký je teda výsledok? Zack Nelson dokázal, že Galaxy S10 nie je dobrý len po dizajnovej a funkčnej stránke, ale pomerne dosť toho vydrží. Samsung k nemu navyše pridáva ochrannú fóliu už od výroby, vďaka čomu sa ešte viac minimalizuje poškodenie.

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio