MOBIL.sk MOBIL.sk

Tento mobil je špeciálne určený na ťažbu kryptomien. Zarábate počas toho, ako ho používate
zdroj: electroneum.com

Tento mobil je špeciálne určený na ťažbu kryptomien. Zarábate počas toho, ako ho používate

Veľtrh Mobile World Congress 2019 je už za nami a priniesol nám množstvo zaujímavých smartfónov, o ktorých sa vyplatí písať. Jedným z nich je aj novinka od spoločnosti Electroneum s názvom M1, ktorý si na seba sám dokáže zarobiť.

Electroneum je startup, ktorý sa zaoberá kryptomenami a sídli v Anglicku. Ide o prvú spoločnosť, ktorá svetu predstavila špeciálnu aplikáciu na ťaženie kryptomeny priamo v smartfóne. Užívatelia mali možnosť zarobiť si ťažením ich vlastnej meny ETN na pozadí mobilu. Aplikácia im už ale očividne nestačí, pretože sa rozhodli predstaviť špeciálny smartfón, ktorý bude určený na ťaženie.

Electroneum M1 stojí 80 dolárov, čo je v prepočte iba 70 eur. Jeho vybavenie je pomerne biedne a zodpovedá cene. To najzaujímavejšie ale je, že prichádza s automaticky nainštalovanou a optimalizovanou aplikáciu na ťaženie od Electroneum. Zároveň umožňuje užívateľom využívať ich novú technológiu „cloud miningu“, vďaka ktorej môžete ťažiť ETN aj bez prístupu na internet.

Výrobca sľubuje, že za mesiac používania mobilu si dokážete zarobiť 3 doláre. To nie je práve veľká čiastka, investícia do mobilu by sa vám vrátila za viac než dva roky. Na druhej strane, mohol by pomôcť ľuďom v rozvojových krajinách, kde sa mesačný plat počíta rádovo v desiatkach eur. Aj preto bude novinka dostupná najskôr v Južnej Afrike. 

Či sa v budúcnosti dostane tento mobil aj na Slovensko, je otázne. Prinášame ešte zoznam parametrov:

  • 4,5 palcová HD obrazovka
  • štvorjadrový procesor
  • 1GB RAM + 8GB vnútorná pamäť
  • 5MP fotoaparát
  • 1 600mAh batéria
  • Android 8.1 Go
zdroj: Electroneum | youtube.com

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio