MOBIL.sk MOBIL.sk

Riaditeľ Huawei si myslí, že dizajn Samsungu Galaxy Fold nie je dobrý. Toto je jeho veľká nevýhoda
zdroj: Maurizio Pesce | wikipedia.org, samsung.com

Riaditeľ Huawei si myslí, že dizajn Samsungu Galaxy Fold nie je dobrý. Toto je jeho veľká nevýhoda

Minulý týždeň sme sa dočkali dvoch prelomových smartfónov, ktoré môžu znamenať zmenu dizajnu mobilov budúcnosti. Hovoríme o Galaxy Fold od Samsungu a Mate X od Huawei.

Aj keď oba smartfóny ponúkajú ohybný displej, vďaka ktorému môžete čerpať výhody kompaktného tela v zloženom stave a veľkého displeja po rozložení, v skutočnosti je každý iný. Galaxy Fold má dva displeje, jeden veľký na vnútornej strane a jeden malý zvonku. Mate X má naopak len jeden ohybný displej, ktorý sa používa v režime mobilu aj tabletu.

Portál Business Insider vyspovedal v súvislosti so skladacími smartfónmi výkonného riaditeľa Huawei, Richarda Yu. Ten skritizoval dizajn konkurenčného Galaxy Fold. Pôvodný prototyp smartfónu Mate X ponúkal údajne veľmi podobný dizajn ako Galaxy Fold. Nakoniec ho ale zamietli, pretože „nebol dobrý.“ „Mám pocit, že dve obrazovky, jedna vpredu a jedna vzadu, spôsobia, že mobil je príliš ťažký,“ povedal Richard Yu. 

Huawei Mate X | zdroj: huawei.com
Samsung Galaxy Fold | zdroj: samsung.com

V Huawei pracovali súčasne s tromi rôznymi prototypmi Mate X. Okrem dvoch displejov v jednom zariadení mali ešte jedno riešenie, ktoré bolo ešte lepšie ako Samsung Galaxy Fold. Avšak nakoniec ho zamietli z bližšie nešpecifikovaných dôvodov.

Nakoniec sa rozhodli pre tretí prototyp, ktorý sme prvýkrát videli v nedeľu na MWC 2019 a ktorý pôjde do predaja. Ten obsahuje jeden 8 palcový displej, ktorý sa dokáže zložiť a ponúknuť tak dva displeje (jeden 6,6 a druhý 6,38 palcový). Výhodou oproti Galaxy Fold by mala byť okrem spomínanej nižšej hmotnosti aj menšia hrúbka, iba 11mm.

Najnovšie z kategórie: Huawei

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio