MOBIL.sk MOBIL.sk

Padla nám sánka! Toto sú úplne úžasné pozadia pre nové Samsungy Galaxy S10 a ich nevzhľadné diery v displejoch
zdroj: Matt B (@Mattcabb) / Twitter

Padla nám sánka! Toto sú úplne úžasné pozadia pre nové Samsungy Galaxy S10 a ich nevzhľadné diery v displejoch

Prvý výrez displeja sa objavil na smartfóne Essential Phone, no o jeho popularitu sa zaslúžil až iPhone X. Našťastie, tak ako sa tento trend rýchlo objavil, začína aj zanikať. Výrobcovia mobilov si totiž našli iné cesty, ako do smartfónov zakomponovať prvky na prednej strane.

Spoločnosť Samsung prišla s ideou akýchsi dier v displeji. Tie sú určené pre prednú selfie kamerku (resp. selfie kamerky) a nachádzajú sa priamo v displeji. Aj napriek tomu, že sa spoločnosť Samsung posnažila a do nových smartfónov radu Galaxy S10 integrovala pozadia, ktoré majú miesto s dierou (teda pravý horný roh) tmavé a kamerka je tak menej zreteľná, vždy ju tam akosi vnímate.

Na internete sme však narazili na pozadia, ktoré k tomuto dizajnovému a funkčnému prvku pristupujú úplne iným spôsobom. Na rozdiel od Samsungu sa ho vôbec nesnažia ukryť, práve naopak. Jeho vzhľad doslova využívajú a výrez sa tak stane priamo súčasťou pozadia. Na obrázkoch sú zobrazení rôzni roboti z filmov a seriálov.

Za všetkých môžeme spomenáť robota č. 5, Blendera zo seriálu Futurami či legendárneho R2D2 z hviezdnych vojen. Za celým nápadom stojí Matt B (@Mattcabb), ktorý na svojom twitterovom účte zverejnil niekoľko ukážok. A niet divu, že ľudia si ich hneď zamilovali. Čo na ne hovoríte vy?

Autor na svojom twitteri zverejnil aj odkazy, s ktorých si tieto pozadia môžete stiahnuť, stačí navštíviť jeho profil.

Tu sú niektoré z nich...

zdroj: Matt B / Twitter

Ani legendárny Mimoň nemá chybu

zdroj: Matt B / Twitter
zdroj: Matt B / Twitter

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio