MOBIL.sk MOBIL.sk

Redmi Note 7 Pro: Najnovší mobil od Xiaomi má 48MP kameru a cenu pod 200 eur
zdroj: mi.com

Redmi Note 7 Pro: Najnovší mobil od Xiaomi má 48MP kameru a cenu pod 200 eur

Na začiatku roka nám Xiaomi oznámil, že z jeho smartfónov Redmi sa stáva samostatná značka. Stále patrí pod Xiaomi, avšak predáva sa pod vlastným menom. Prvý smartfón v „ére samostatnosti“ Redmi nám predstavili už 10. januára a šlo o Redmi Note 7, ktorý ponúkal až 48 megapixlovú kameru od Sony. A teraz nám Redmi predstavil jeho vylepšenú verziu „Pro.“

Z hľadiska dizajnu nenastali žiadne výrazné zmeny. Podobne ako Note 7 je vybavený 6,3 palcovým LCD displejom s malým výrezom a Full HD rozlíšením. Dostáva sklenené telo so zaujímavými gradient farbami, ktoré je chránené Gorilla Glass 5. Vďaka tomu vyčnieva v kategórií lacnejších mobilov a pôsobí viac ako prémiové high-end zariadenie. 

zdroj: mi.com

Štyrikrát väčšie fotografie ako pri štandardných mobiloch

Zadnú stranu tvorí snímač odtlačkov prstov a duálna kamera. Ako sme spomínali, Note 7 zaujal svet svojou 48 megapixlovou kamerou. Note 7 Pro ju obsahuje tiež a sekunduje jej 5MP kamera na rozmazanie pozadia. Podporuje 4K nahrávanie videa pri 30FPS. Ak sa pozrieme na prednú stranu, vo výreze nájdeme 13 megapixlovú kameru.

Vďaka 48MP kamere má fotografia spravená s Note 7 Pro štyrikrát viac pixelov ako obyčajná fotografia | zdroj: mi.com
zdroj: mi.com

Prvý 128GB mobil od Redmi

Note 7 Pro je poháňaný Snapdragonom 675 od Qualcommu. Ide o najnovší procesor určený pre vyššiu strednú triedu mobilov a je špeciálne optimalizovaný pre hranie hier. Vďaka tomu dostanete dostatočne veľa výkonu aj v lacnejšom smartfóne. ň

Note 7 Pro je prvým smartfónom Redmi, ktorý ponúka až 128GB vnútorné úložisko. Ak by vám to náhodou nestačilo, stále máte možnosť rozšíriť ho o micro SD kartu až do veľkosti 256GB. Verzia so 128GB je vybavená 6GB RAM, pokiaľ by ste ale chceli siahnuť po lacnejšej alternatíve, výrobca ponúka aj kombináciu 4GB RAM + 128GB úložisko.

Redmi si zaslúži pochvalu aj za batériu. V novinke nájdete až 4000mAh baterku (podobne ako v Redmi 7), ktorý teraz navyše podporuje aj rýchle nabíjanie Qualcomm Quick Charge 4.0. Nabíjačka, ktorú nájdete v balení, síce nedokáže potenciál tohto nabíjania využiť, stále si ale môžete kúpiť nejakú navyše.

zdroj: mi.com

Cena už od 170 eur

A na záver prejdime k cene. Spoločnosti sa opäť podarilo ponúknuť prémiovo vyzerajúci a výkonný mobil s veľmi dobrou kamerou za naozaj nízku cenu. Základná 4GB/64GB verzia sa bude v Indii predávať v prepočte za 170 eur. Drahšia 6GB/128GB stojí 210 eur, čo je na strednú triedu s takýmito parametrami naozaj skvelá cena. O dostupnosti mimo Indie ale zatiaľ informácie nemáme. V budúcnosti by sme sa ho ale, podobne ako v prípade predchodcov, mohli dočkať aj na Slovensku. Aj keď zrejme s trochu vyššou cenou.

Najnovšie z kategórie: Xiaomi

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio