MOBIL.sk MOBIL.sk

Spoločnosť Sony demonštruje možnosti svojich noviniek vo videách
zdroj: Sony Xperia / YouTube

Spoločnosť Sony demonštruje možnosti svojich noviniek vo videách

Spoločnosť Sony na veľtrhu MWC v Barcelone predstavila tri novinky z oblasti mobilov. Jedná sa o vlajkovú loď menom Xperia 1 a dva modely strednej triedy (Xperia 10 a 10 Plus). S novinkami spoločnosť prináša aj nové možnosti, ktoré demonštruje vo videách.

Je vidieť, že Sony zobralo novú generáciu mobilov naozaj vážne. Po rokoch spoločnosť výraznejšie zmenila ich dizajn prostredníctvom širokouhlých displejov s pomerom strán 21:9. Táto na oko výrazná zmena vyústila do nového názvoslovia japonských smartfónov, ktorým chcela firma ešte viditeľnejšie poukázať na zmeny.

Následne na to Sony vypustilo do sveta sériu videí, ktoré sa zameriavajú na možnosti a funkcie noviniek a ukazujú ich v detailoch. Na jednom z videí je napríklad zaostrené práve na ohromný 6,5-palcový 4K OLED displej so širokouhlým pomerom strán. Sony Xperia 1 je totiž vôbec prvým mobilom na svete, ktorý ponúka technológiu OLED kombinovanú s extrémnym rozlíšením 4K.

Mobil má však aj celkom nový fotoaparát s tromi objektívmi, ktorý zahŕňa širokouhlý objektív, klasický objektív a teleobjektív. Prostredníctvom nich môžu majitelia novej Xperie 1 fotiť nielen fotiť, ale tiež natáčať úžasné videá s pomerom strán 21:9. Niekoľko ďalších možností pri úprave videa zabezpečí, že vaše video výstupy budú vyzerať ako filmové trháky. Sony si totiž zakladalo práve na tom, aby bol video výstup na vysokej úrovni.

Sony Xperia 1 je teda najmä o kreativite a o zábave, takže bokom neostala ani hudobná zložka. S technológiou DOlby Atmos by vaša hudba mala znieť ako nikdy predtým. To, či budú marketingové tvrdenia spoločnosti Sony pravivé, ukážu až reálne testy. Sony Xperia 1 by sa mala dostať do predaja už túto jar, hoci cena zariadenia ešte nebola stanovená.

Najnovšie z kategórie: Sony

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio