MOBIL.sk MOBIL.sk

Xiaomi spojil sily s fotografickou firmou, ktorá stojí za kamerou v Nokia 9 PureView
zdroj: Nokia, Xiaomi

Xiaomi spojil sily s fotografickou firmou, ktorá stojí za kamerou v Nokia 9 PureView

Partnerstvo so spoločnosťou Light môže pre Xiaomi znamenať obrovský pokrok v oblasti fotoaparátov.

Xiaomi neustále rastie. Či už čo sa týka predaných mobilov alebo samotných technológii. Každým rokom nám predstavujú čoraz dokonalejšie vlajkové lode, ktorými nemajú problém konkurovať aj omnoho drahším smartfónom od známych značiek. V čom ale stále tak trochu zaostávali, bola ich kamera. Nechápte ma zle, Xiaomi smartfóny fotia skvelo, ale pri porovnaní so smartfónmi Pixel od Google alebo radou „S“ od Samsungu, boli skrátka stále o niečo pozadu.

To by sa ale mohlo výrazne zmeniť. Xiaomi totiž uzavrel nové partnerstvo so spoločnosťou Light. Ide o americkú firmu, ktorá sa venuje vývoju kamier v smartfónoch a iných mobilných zariadeniach. Svet zaujali svojou šialene vyzerajúcou kamerou so 16 objektívmi a dotykovým displejom, ktorý pripomínal smartfón. Stoja napríklad aj za kamerou v novom smartfóne Nokia 9 PureView s 5 fotoaparátmi na zadnej strane.

Light L16 - kamera so 16 objektívmi | zdroj: light.co/camera

Spolupráca je len v začiatočných fázach, preto nemáme žiadne informácie o tom, čo chystajú. Hlavným cieľom by ale zrejme malo byť vytvorenie smartfónu s viacerými objektívmi, ktorý bude schopný dotiahnuť sa na úroveň zrkadloviek, podobne ako Nokia 9. To dosiahnu vďaka dlhoročným skúsenostiam Xiaomi vo výrobe smartfónov a vyspelou technológiou fotoaparátov od Lightu.

Z tejto spolupráce máme rozhodne veľkú radosť. Light už viackrát dokázal, že vie naozaj dobre, ako sa robia kvalitné fotoaparáty v smartfónoch a len málokto sa im môže rovnať. Vidieť jej pokročilé technológie v dostupnom mobile od Xiaomi bude zaujímavé a konkurencia sa môže začať seriózne obávať.

Najnovšie z kategórie: Xiaomi

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio