MOBIL.sk MOBIL.sk

Steva Wozniaka trápi, že Apple zaostáva za konkurenciou v oblasti skladacích mobilov
zdroj: Gage Skidmore - wikipedia.org, foldable.news

Steva Wozniaka trápi, že Apple zaostáva za konkurenciou v oblasti skladacích mobilov

Tak čo, Apple? Kedy nám predstavíš svoj skladací smartfón ty?

Steve Wozniak, jeden zo spoluzakladateľov Apple, sa v novom rozhovore pre portál Bloomberg vyjadril aj o skladacích smartfónoch v súvislosti s Apple. Samsung, Huawei, dokonca aj spoločnosť Energizer, ktorá nie je na trhu mobilov veľmi známa, nám počas prebiehajúcej konferencie MWC 2019 predstavili svoje prvé skladacie smartfóny.

Wozniaka trápi, že v tejto oblasti je Apple tak trochu pozadu. „Apple je už dlhší čas lídrom v niektorých oblastiach ako Touch ID, Face ID alebo jednoduchá platba telefónom,“ povedal v rozhovore. „Nie sú lídrom v oblastiach ako napríklad skladací smartfón. A to ma trápi, pretože by som naozaj chcel skladací smartfón.“

Koncept skladacieho iPhonu od foldable.news

Apple nám stále prináša zaujímavé novinky. S iPhonom X priniesli okrem revolučného odomykania pomocou tváre Face ID (ktoré mimochodom stále neponúka väčšina konkurencie) aj trend mobilov s tenkými rámikmi a spopularizovali výrez v hornej časti obrazovky. Faktom ale je, že v prípade skladacích smartfónov sú pozadu. 

Aj tie najoptimistickejšie predpovede a dohady hovoria o tom, že ohybného iPhonu by sme sa mohli dočkať najskôr v 2020. Na druhej strane, čakanie by sa Applu mohlo vyplatiť. Vďaka dlhšiemu času na vývoj by nám mohli priniesť dokonalejšie zariadenie bez chýb, ktoré Galaxy Fold a Mate X majú. 

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio