Mobil.sk Mobil.sk

Nubia Alpha: Smartfón s ohybným displejom, ktorý môžete nosiť na ruke
zdroj: Nubia

Nubia Alpha: Smartfón s ohybným displejom, ktorý môžete nosiť na ruke

Svetlo sveta uzreli prvé dva ohybné smartfóny od Samsungu a Huawei. Podľa doterajších informácií na nich ďalšie veľké spoločnosti už usilovne pracujú. Čínska spoločnosť Nubia však vidí potenciál ohybných displejov úplne inak ako jej konkurenti. Majú totiž vlastný nositeľný smartfón

Jeho meno je Nubia Alpha a vďaka ohybnému displeju ho môžete nosiť na ruke podobne ako hodinky. Užívateľom ponúkne až 4 palcový displej, ktorý je podľa Nubie o 230% väčší ako štandardné displeje nositeľných zariadení. Podarilo sa im to vďaka tomu, že ich ohybný displej siaha až do priestoru náramku.

zdroj: Nubia

Je to mobil...

Prečo ale vlastne nazývame túto novinku smartfón a nie ďalšie inteligentné hodinky? V prvom rade, sám výrobca ho označuje ako mobil. Zariadenie ale zároveň zvládne všetko, čo by sa od mobilu očakávalo. To znamená, že s ním môžete prostredníctvom eSIM karty telefonovať, posielať správy a ponúka aj pripojenie cez Bluetooth a Wi-Fi. Zároveň sa tu nachádza 5 megapixlová kamera, ktorá sa nachádza priamo nad displejom a využijete ju pri fotení selfie. 

zdroj: Nubia

...Alebo sú to hodinky?

Na druhej strane ale mnohými funkciami pripomína skôr fitness hodinky. To znamená automatické zaznamenávanie fyzickej aktivity, ponuka viacerých fitness režimov vrátane plávania (nechýba vodotesnosť) a tiež snímanie srdcovej frekvencie spolu so zaznamenávaním spánku. 

Aj výbava sa podobá skôr hodinkám. Poháňaná je Snapdragonom Wear 2100 od Qualcommu, čo je menším sklamaním, keďže na svete je už aj novšia generácia, ktorá je výkonnejšia a hlavne úspornejšia. Nachádza sa tu 1GB pamäte RAM a 8GB úložisko pre vaše fotografie, videá a hudbu. Batéria má 500mAh, čo by podľa spoločnosti malo vystačiť na 1-2 dni používania.

zdroj: Nubia

Nubia Alpha v sebe nemá Android ani Wear OS od Google, výrobca stavil radšej na vlastný operačný systém, vďaka ktorému môže naplno využiť výhody väčšieho displeja. Ten podporuje multi-dotykové ovládanie, hlasové povely a dokonca aj niekoľko gest, ktorými ho môžete ovládať bez dotyku obrazovky.

zdroj: Nubia

Z toho nám teda vyplýva, že aj keď nám Nubia servíruje svoju novinku ako smartfón, v skutočnosti to smartfón nie je. Skôr by sme mohli hovoriť o zaujímavých a vydarených smart hodinkách. V Európe by mali byť dostupné niekedy na jeseň v dvoch verziách. Obyčajná verzia s Bluetooth stojí 449 eur, ak by ste chceli podporu eSIM, vyjde vás na 549 eur. K dispozícií bude aj špeciálna verzia pozlátená 18 karátovým zlatom a podporou eSIM za 649 eur.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Fun rádio