MOBIL.sk MOBIL.sk

Xiaomi predstavil svoj prvý 5G smartfón! Jeho cena nás milo prekvapila
zdroj: Xiaomi

Xiaomi predstavil svoj prvý 5G smartfón! Jeho cena nás milo prekvapila

Svetový veľtrh mobilných zariadení Mobile World Congress už otvoril svoje brány v Barcelone. Najväčší výrobcovia mobilov tu predstavujú tie najdôležitejšie smartfóny a ďalšie technológie. Medzi prvými vystupujúcimi bola čínska spoločnosť Xiaomi, ktorá nám predstavila svoj prvý smartfón s podporou 5G sietí.

V skutočnosti vlastne nejde o úplne nový mobil. Mohli by sme povedať, že Xiaomi vzal minuloročný Mi Mix 3, napichal ho steroidmi a vytvoril ešte lepší supermobil za stále dostupnú cenu. Vznikol tak 5G Mi Mix 3, ktorý okrem novej generácie sietí ponúka aj vylepšenú batériu a úplne nový, výkonný procesor.

4G Mi Mix 3 bol predstavený pred XY mesiacmi. Svet zaujal svojim nadčasovým dizajnom s veľkým 6,39 palcovým AMOLED displejom, ktorý pokrýva až 93,4% obrazovky. Ponúka krásny bezrámikový dizajn bez rušivého výrezu či diery pre prednú kameru. Tá sa vysúva z tela pomocou špeciálneho mechanizmu. Zároveň je vybavený 128GB úložiskom a RAMkou maximálne 10GB.

zdroj: Xiaomi

Všetky tieto parametre zostali v 5G Xiaomi Mi Mix 3 nezmenené. Kvôli náročnosti 5G sietí bol minuloročný Snapdragon 845 nahradený za najnovší Snapdragon 855. Tento 7nm procesor bol predstavený len minulý rok a nachádza sa aj v nových Galaxy S10 od Samsungu. Zároveň zväčšili aj batériu v mobile – z 3200mAh sa stalo 3800mAh. 

5G verzia smartfónu väčšinou znamená výrazne vyššiu cenu. Xiaomi sa však podarilo udržať ju na uzde a celkom milo nás prekvapil. 5G Xiaomi Mi Mix 3 sa bude predávať za 599 eur, čo je výrazne menej, ako očakávame od jeho konkurentov. Predaj začne niekedy v máji tohto roku.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio