MOBIL.sk MOBIL.sk

Intel potvrdil, že iPhone bude medzi poslednými smartfónmi, ktoré budú podporovať 5G
zdroj: maxpixel.net

Intel potvrdil, že iPhone bude medzi poslednými smartfónmi, ktoré budú podporovať 5G

Rok 2019 je pre mobilný priemysel veľmi dôležitý. Do predaja by sa mali dostať prvé smartfóny s podporou 5G sietí. Samsung nám pred pár dňami predstavil 5G Galaxy S10, OnePlus by mal takýto smartfón predstaviť už o pár dní na MWC 2019 a Huawei niekedy v marci s príchodom mobilov P30. Ako je na tom ale spoločnosť Apple?

Nuž, Apple nikdy nepatril k spoločnostiam, ktoré sa do nových sietí bezhlavo vrhali. Zvyčajne predstavili smartfón podporujúci novú generáciu medzi poslednými. Či už išlo o 3G sieť alebo 4G LTE, ktorú dostal až iPhone 5 v 2012. A zrejme v tom budú pokračovať aj naďalej.

Apple si s najväčšou pravdepodobnosťou 5G modemy nebude vyrábať sám. Na svete sú dve spoločnosti, ktoré majú technológie a kapacity na to, aby Applu dodali 5G čipy do iPhonov – Qualcomm a Intel. Vzhľadom na prebiehajúce súdne spory s prvou spoločnosťou zostáva pre Apple jediná možnosť Intel.

zdroj: pexels.com

Ten pred pár dňami prehlásil, že ich 5G moduly nebudú dostupné skôr ako budúci rok. Aj keď s ich produkciou začnú už tento rok, v smartfónoch sa môžu objaviť najskôr v 2020. To znamená, že tento rok sa ešte iPhonov s podporou 5G nedočkáme a Apple bude pozadu za konkurentmi. 

Na druhej strane, možno to nakoniec nie je ani tak veľký problém. Aj keď veľké spoločnosti plánujú predávať svoje 5G smartfóny už tento rok, svet na ne ešte nie je úplne pripravený. Pokrytie 5G sieťou je beh na dlhú trať a zatiaľ je len v začiatkoch. Apple nám zrejme aj preto predstaví svoj 5G smartfón až v momente, keď bude mať svoje opodstatnenie. Koniec koncov, načo nám je 5G mobil, keď svetové pokrytie 5G sieťou je naozaj biedne?

zdroj: bgr.com

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio