MOBIL.sk MOBIL.sk

Američan sa pokúsil ukradnúť Teslu. Polícia ho rýchlo našla vďaka mobilnej aplikácií
zdroj: tesla.com

Američan sa pokúsil ukradnúť Teslu. Polícia ho rýchlo našla vďaka mobilnej aplikácií

Autá by ste rozhodne nemali kradnúť. A ak náhodou, tak už vôbec nie tie, ktoré sú pripojené na internet...

Automobilka Tesla ponúka svojim zákazníkom špeciálnu aplikáciu do mobilu, ktorou môžu ovládať svoje auto. Vďaka nej ho vedia odomknúť na diaľku, nastaviť si teplotu ešte pred jazdou alebo zasvietiť svetlá, pre jeho lepšie nájdenie. Okrem toho dokáže s autom aj komunikovať a posielať jeho polohu. To sa stalo osudným pre 30 ročného zlodeja z USA.

Ten sa rozhodol prilepšiť si ukradnutím auta Tesla v Kalifornií. Bohužiaľ pre neho, vybral si nesprávne auto. Zrejme netušil, že Tesla môže odosielať svoju aktuálnu polohu do mobilu majiteľa. Vďaka tomu okamžite zistil, že sa jeho auto pohlo z parkovacieho miesta a zároveň vedel presne, kde sa aktuálne nachádza. Kontaktoval preto políciu, ktorá ho vďaka aplikácií ľahko našla. 

zdroj: Tesla

Zlodej ale odmietal zastaviť a rýchlou jazdou sa pokúšal polícií ujsť. Prenasledovali ho až na diaľnicu, kde sa jeho batéria začala rýchlo vybíjať. Aplikácia dokonca upozornila majiteľa na to, že jeho auto má slabú batériu. Tesla buď nebola plne nabitá už v čase, keď ju muž ukradol, alebo jeho rýchla jazda spôsobila rýchle vybitie. Tak či onak, zlodej bol nútený zaparkovať na okraji diaľnice a polícia ho ľahko zatla.

Počas svojej rýchlej a nebezpečnej jazdy našťastie nikoho nezranil. Auto sa bez problémov vrátilo k majiteľovi a zlodej bude čeliť obvineniu z krádeže a ďalších porušení zákona. Snáď sa podobné aplikácie v budúcnosti stanú štandardom vo všetkých autách a krádeží bude stále menej.

Najnovšie z kategórie: Ostatné

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio