MOBIL.sk MOBIL.sk

Samsung Galaxy S10+ fotí lepšie ako iPhone XS Max. Podľa DxOMark je to najlepší fotomobil na svete!
zdroj: Samsung

Samsung Galaxy S10+ fotí lepšie ako iPhone XS Max. Podľa DxOMark je to najlepší fotomobil na svete!

Vlajkové lode od Samsungu patrili vždy k tým najlepším smartfónom, čo sa kvality fotografie týka. S predstavením novej rady Galaxy S10 posunuli kameru opäť o úroveň vyššie a z duálnej kamery spravili hneď trojitú. Ako ale obstoja tieto novinky v porovnaní s konkurenciou?

Odpoveď na túto otázku sa nám rozhodol priniesť nezávislý portál DxOMark, ktorý sa venuje testom kamier. Samsung Galaxy S10+ podrobili testu a ukázalo sa, že dosahuje naozaj impozantné výsledky. V celkovom hodnotení zadnej kamery dostal 109 bodov, čím sa umiestnil na prvé miesto spolu s mobilmi Mate 20 Pro a P20 Pro od Huawei. 

Samsungu sa novým smartfónom podarilo prekonať aj iPhone XS Max, ktorý dostal v teste 105 bodov a doteraz nad ním viedol. Len pre porovnanie, taký Google Pixel má 101 bodov, nový Xiaomi Mi 9 107 bodov a Galaxy S9+ z minulého roku 99 bodov.

Čím ale Galaxy S10+ vyniká ešte viac, je jeho predná kamera. V tomto hodnotení dostal až 96 bodov, čo je najviac spomedzi všetkých testovaných mobilov. Výrazne predbehol aj Huawei Mate 20 Pro a P20 Pro, ktoré sa mu v zadnom fotoaparáte rovnali. Ak by sme sa teda na test pozreli komplexne a brali do úvahy prednú aj zadnú kameru, Galaxy S10+ je momentálne najlepší fotomobil na svete!

Podľa testu ponúka Galaxy S10+ široký dynamický rozsah, dobrú expozíciu, presnú reprodukciu farieb a presvedčivý efekt bokeh, teda rozmazanie pozadia. Pri fotení za zhoršených svetelných podmienok vytvára málo šumu a priblíženie ponúka dostatočne veľa detailov. Celý test si môžete pozrieť tu.

zdroj: Samsung

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio