MOBIL.sk MOBIL.sk

Dizajnéri vytvorili koncept skladacieho iPhonu. A vyzerá lepšie ako Samsung Galaxy Fold!
zdroj: foldable.news

Dizajnéri vytvorili koncept skladacieho iPhonu. A vyzerá lepšie ako Samsung Galaxy Fold!

Samsung v stredu odštartoval novú éru mobilných zariadení. Jeho skladací mobil Galaxy Fold je momentálne unikát a očakávame, že za ním budú nasledovať ďalšie spoločnosti. Hovorí sa, že na niečom podobnom pracuje aj Apple, ale s najväčšou pravdepodobnosťou bude medzi poslednými, ktorí na túto novú vlnu naskočia.

Analytik z Bank of America povedal ešte v marci minulého roku, že Apple pracuje s dodávateľmi na vývoji ohybného displeja. Myslí si, že skladacieho iPhonu by sme sa mohli dočkať už v roku 2020, aj keď tento rok znie veľmi optimisticky. Apple si okrem toho nechal v októbri patentovať vlastnú technológiu ohybných displejov v smartfóne.

Teraz sa o slovo prihlásili dizajnéri z Foldable.news, ktorí sa rozhodli priniesť svoju predstavu toho, ako by skladací mobil od Apple mohol vyzerať. Nazvali ho iPhone X Fold a ide o taký mix súčasných iPhonov, ohybných displejov a kamere zabudovanej v displeji.

zdroj: foldable.news

Dizajnéri nám ukázali aj zaujímavý spôsob využitia skladacieho mobilu. Na jednom obrázku je iPhone X Fold rozložený len sčasti a jeho displej sa rozdeľuje na obrazovku a klávesnicu. Vďaka tomu sa zo smartfónu môže stať taký malý notebook. 

zdroj: foldable.news

Opäť ale musíme zdôrazniť, že ide len o predstavu dizajnérov, ktorá nevychádza z reálnych plánov Apple. Tie môžu byť nakoniec úplne iné. Zariadenie, na ktoré sa ale pozeráme, vyzerá veľmi dobre. Vďaka tenšiemu telu v kombinácií s väčším displejom v zloženom stave dokonca lepšie ako súčasný Galaxy Fold. Určite by sme sa nehnevali, keby nakoniec vyzeral skladací iPhone takto.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio