MOBIL.sk MOBIL.sk

Sony spojí sily s firmou Light, aby spoločne priniesli ešte pôsobivejšie fotomobily
zdroj: Light

Sony spojí sily s firmou Light, aby spoločne priniesli ešte pôsobivejšie fotomobily

Pamätáte si spoločnosť Light? Tá pred časom vytvorila fotoaparát vo veľkosti smartfónu so 16 objektívmi. Neskôr s ňou začala spolupracovať Nokia a výsledkom ich práce by mal byť model Nokia 9 s piatimi fotoaparátmi. Najnovšie správy hovoria o tom, že Light spojí sily aj so Sony.

Firma Sony bola vždy lídrom v oblasti digitálnej fotografie. Ich fotografické senzory používajú vo svojich produktoch spoločnosti predávajúce digitálne zrkadlovky a mobily. Teraz sa Sony chystá uzatvoriť partnerstvo s projektom Light. Výsledkom majú byť fotosmartfóny s niekoľkými objektívmi.

Originálny fotoaparát spoločnosti Light L16 bol predstavený v roku 2017. Svojimi 16 objektívmi dokázal zachytávať obraz s kvalitou zrkadloviek. Všetko sa to darilo vďaka kombinovaniu dát z rôznych objektívov do jednej výslednej fotografie.

light
Light

Trh s fotomobilmi začal na telá smartfónov pridávať objektívy podobným spôsobom, ale zámer bol odlišný. Keďže sa výrobcom doteraz nedarilo do moderných smartfónov zakomponovať optický zoom, začali pridávať teleobjektív a kombináciou dát z týchto dvoch optík sme si relatívne nedávno mohli začať užívať napríklad fotografie s populárnym bokeh efektom aj na mobiloch.

Bolo teda len otázkou času, kedy sa tieto dva svety stretnú v jednom bode. Ako prvá sa šance chytila Nokia a my už o pár dní budeme mať možnosť vzhliadnuť plody tejto spolupráce. Spojenie Light a Sony však bude pre mobilný svet podstatne dôležitejšou udalosťou. Senzory spoločnosti Sony totiž nájdeme v smartfónoch Huawei, Apple, Google a mnohých iných. Dokonca aj Samsung, ktorý si vyvíja vlastné senzory, do niektorých mobilov osádza tie od Sony.

Nokia 9 by tak mohla byť len prvou lastovičkou, ktorá spustí revolúciu, a pokiaľ sa Sony a Light podarí vymyslieť nejaké ucelené riešenie, mohli by sme sa v budúcnosti dočkať viacerých optík v smartfónoch všetkých značiek. Mobilná fotografia má tak pred sebou evidentne svetlú budúcnosť a raz by mohli tieto kompaktné zariadenia úplne nahradiť digitálne zrkadlovky. O spoločnosti Light budeme v budúcnosti počuť zrejme veľmi často.

Najnovšie z kategórie: Sony

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio