MOBIL.sk MOBIL.sk

Galaxy Buds sú nové slúchadlá od Samsungu, ktoré konkurujú Apple AirPods
zdroj: Samsung

Galaxy Buds sú nové slúchadlá od Samsungu, ktoré konkurujú Apple AirPods

Tohtoročný Unpacked event Samsungu sa niesol najmä v znamení mobilov série Galaxy S10 a skladacieho smartfónu Galaxy Fold. Okrem nich sme sa ale dočkali aj ďalších zaujímavých produktov, medzi ktorými sú aj celkom nové bezdrôtové slúchadlá od Samsungu Galaxy Buds.

Galaxy Buds obsahujú technológiu zvanú Rozšírený zvuk prostredia, o ktorú sa postarala spoločnosť AKG. Problémom podobných slúchadiel je to, že pokiaľ ich máte v ušiach, veľmi zle počujete svoje okolie. Ak stretnete na ulici známeho a chcete si s ním prehodiť pár slov, slúchadlá musíte zložiť. Po zapnutí tejto technológie ale budete dobre počuť zvuky okolia aj keď slúchadlá ostanú na ušiach a hrá v nich vaša obľúbená pieseň.

zdroj: Samsung

Samsung tvrdí, že nové Galaxy Buds vydržia až 6 hodín počúvania hudby a päť hodín telefonovania. To je veľmi dobrá výdrž - konkurenčné apple AirPods sú približne o hodinu horšie. Bohužiaľ, malá krabička, v ktorej slúchadlá prichádzajú, takú dobrú výdrž nemá. Postará sa o len sedem hodín počúvania hudby navyše (Apple AirPods vydržia s krabičkou 24 hodín).

zdroj: Samsung

Skvelou funkciou je bezdrôtové nabíjanie slúchadiel. To znamená, že ich môžete nabíjať prostredníctvom bezdrôtovej nabíjačky, ale aj jednoduchým priložením na nový smartfón Galaxy S10. Ten totiž podporuje novú technológiu Wireless PowerShare, vďaka ktorej dokáže bezdrôtovo „odovzdávať šťavu“ inému zariadeniu. Ak si teda kúpite nové vlajkové lode od Samsungu, kratšia výdrž batérie v krabičke vám nebude robiť problém.

zdroj: Samsung

Samozrejmosťou je podpora hlasového asistenta Bixby. Vďaka nemu môžete pomocou hlasu poslať SMS správu, skontrolovať stav batérie či zavolať známemu. Galaxy Buds sú k dispozícií v troch farbách - čierna, biela a odvážna žltá. Dostupné by mali byť od 8. marca za 149 eur. Samsung sľúbil, že ku každej predobjednávke Galaxy S10 alebo S10+ pribalí jeden pár slúchadiel.

zdroj: Samsung | youtube.com

Najnovšie z kategórie: Slúchadlá

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio