MOBIL.sk MOBIL.sk

Dokonalosť v každom detaile. Samsungy Galaxy S10e, S10 a S10+ sú smartfónmi novej generácie!
zdroj: Samsung / YouTube

Dokonalosť v každom detaile. Samsungy Galaxy S10e, S10 a S10+ sú smartfónmi novej generácie!

Po mnohých únikov informácií sme sa konečne dočkali. Spoločnosť Samsung predstavila novú, 10. generáciu svojich zariadení radu Galaxy S. Tie posúvajú hranice mobilov na úplne novú úroveň a kombinujú ohromný výkon, nádherný dizajn s umelou inteligenciou, ktorá ovplyvňuje každý ich aspekt.

Revolučné inovácie sa týkajú displeja, fotoaparátu, ale tiež funkcií a výkonu. Ak ste pri minuloročnej generácii mali pocit, že ide len o mierne vylepšenia, v desiatej generácii Samsung zapracoval na všetkých súčastiach a prináša úplne nové zariadenia s revolučnými novinkami v každom detaile. Pri príležitosti 10. výročia uvedenia úplne prvého zariadenia radu Galaxy S sa rad rozrástol o nového člena. Okrem štandardnej dvojice Galaxy S10 a S10+, tak prichádza aj model Galaxy S10e, ktorý ponúkne atribúty prémiového smartfónu v kompaktnom prístroji s plochým displejom.

samsung galaxy s 10 e
Samsung Galaxy S10e a jeho farebné varianty / Samsung

Od svojho uvedenia na trh pred desiatimi rokmi sa rad Galaxy S stala synonymom špičkových inovácií – ponúka spotrebiteľom neuveriteľné zážitky a dáva im možnosť nájsť si zariadenie, ktoré je pre nich tým pravým,“ uviedol DJ Koh, prezident a generálny riaditeľ divízie IT & Mobile Communications spoločnosti Samsung Electronics. „Galaxy S10 stavia na neuveriteľnom dedičstve a prichádza s revolučnými inováciami, ktoré sa týkajú displeja, fotoaparátov a výkonu. Každý z trojice nových prémiových smartfónov je určený pre konkrétny typ spotrebiteľa, a Samsung tak zúročuje celých desať rokov, keď už stojí na špici odboru, a uvádza nás do novej éry technológií pre smartfóny.“

Dynamic AMOLED displej typu Infinity-O

samsung galaxy s10 s 10
Každé z trojice zariadení sa bude predávať v niekoľkých farebných odtieňoch. Vybrať si tak bude môcť každý / Samsung

Nový typ AMOLED displeja od Samsungu sa pýši certifikáciou HDR10+, ktorá dokáže zobraziť digitálny obraz v živých farbách s dynamickým mapovaním tónov, takže uvidíte viac farebných odtieňov, ktoré zaručia jasný, realistický obraz. Tento displej nájdete aj u najlacnejšieho Galaxy S10e. Modely Galaxy S10 a S10+ dostali aj certifikáciu VDE. Tá zabezpečí žiarivo jasné podanie farieb a dosahuje najvyšší kontrastný pomer, aký je na mobilnom zariadení k dispozícii, čo umožňuje zobraziť ešte hlbšiu čiernu a ešte jasnejšiu bielu.

samsung galaxy s 10 s10
Nové smartfóny Galaxy S10e, S10 a S10+ budú mať rôzne veľkosti. Na svoje si teda prídu milovníci kompaktných zariadení a tiež tí, ktorým vyhovuje väčší displej / Samsung

Tento typ displeja vyžaruje až o 42 % menej škodlivého modrého svetla, takže nové Samsungy Galaxy S10 šetria vaše oči. Spoločnosť DisplayMate, ktorá sa zameriava na kvalitu zobracovacích jednotiek potvrdzuje, že ide o displeje s najvernejším podaním farieb v akomkoľvek smartfóne v histórii. Dôležitou súčasťou nových displejov je aj prvá ultrazvuková čítačka odtlačkov prstov na svete. Tá zabezpečuje ešte lepšie zabezpečenie, pretože vytvára 3D odtlačok vášho prsta, ktorý v spojitosti s umelou inteligenciou vytvára unikátny kľúč k vášmu zariadeniu. Umelá inteligencia dokonca rozozná, ak chce niekto napodobniť váš odtlačok 2D alebo 3D modelom. O svoje dáta sa tak už nebudete musieť nikdy báť. Vaše dáta budú v bezpečí akoby ste ich uzamkli v trezore.

samsung galaxy s10 s 10 +
Nové Infinity-O Dynamic AMOLED displeje sú tým najlepším, čo ste kedy mohli v smartfónoch vidieť / Samsung

Fotoaparáty profesionálnej kvality

Smartfóny radu Galaxy prišli v minulosti s prevratnými novinkami ako technológia dual pixel či variabilná clona a nová generácia v inováciách pokračuje. Smartfóny Galaxy S10 a S10+ prichádzajú až s tromi objektívmi fotoaparátu. Novinkou je 16 - megapixelový širokouhlý objektív s uhlom záberu až 123 stupňov, čo sa vyrovná zornému poľu ľudského oka. Súčasťou trojice objektívov je aj 12 - megapixelový teleobjektív s 2 - násobným optickým priblížením. Tretí objektív je vybavený štandardným 12 - megapixelovým senzorom.

Fotoaparát nových Samsungov Galaxy S10 je poháňaný umelou inteligenciou a neurónovými sieťami, takže môžete získať snímky profesionálnej kvality, ktoré stoja za zdieľanie bez toho, aby ste museli manuálne upravovať pokročilé nastavenie fotoaparátu. Funkcia pre optimalizáciu scény teraz vďaka podpore NPU dokáže rozpoznať a presnejšie spracovať omnoho väčší počet scén. Vďaka funkcii Shot Suggestion navyše poskytuje Galaxy S10 automatické odporúčanie, ktoré sa týka kompozície záberu, takže urobíte kvalitnejšie zábery než kedykoľvek predtým.

Inteligencia, kam sa pozriete

Umelú inteligenciu nájdete aj v iných častiach nových smartfónov radu Galaxy S10. Nová generácia smartfónov od Samsungu vám tak uľahčí život, ako ešte žiadny smartfón predtým. V prvom rade je okrem bedrôtového nabíjania dostupné aj bezdrôtové zdieľanie enrgie štandardu Qi. Svojím smartfónom tak poľahky dobijete kompatibilné príslušenstvo. Postačí svoje druhé zariadenie priložiť k smartfónu a začne sa nabíjať.

Ďalšou disciplínou, o ktorú sa stará umelá inteligencia je riadenie výkonu. Jej zásahom sa automaticky optimalizuje využitie batérie, CPU, RAM, a dokonca riadi aj teplotu zariadenia podľa spôsobu, akým ho používate, a postupom času sa učí a zlepšuje. Rad Galaxy S10 je tiež prvým v mobilnej histórii, ktorý podporuje nový štandard Wi-Fi 6. Umelá inteligencia však pracuje aj pri pripojení, a tak zabezpečuje neprerušované a bezpečné pripojenie s bezproblémovým prepínaním medzi Wi-Fi a LTE a upozorňovaním na potenciálne rizikové Wi-Fi pripojenia.

galaxy samsung s10 s 10 +
Okrem troch klasických farieb bude Samsung Galaxy S10+ dostupný aj v prémiovej keramickej čiernej. Tá je však vyhradená pre dve najvybavenejšie verzie / Smasung

Bixby Routines je inteligentný asistent Bixby s vlastnosťou učenia sa. V smartfónoch Galaxy S10 automatizuje vaše každodenné úkony a ponúka personalizované odporúčania, ktoré vám zjednodušia život. Vďaka prednastaveným a personalizovaným rutinám ako Driving (jazda) a Before Bed (pred spaním), ktoré sú prispôsobené vašim zvyklostiam, vám Galaxy S10 zjednodušuje život tým, že automaticky znižuje počet dotykov a krokov, ktoré musíte na smartfóne v priebehu dňa urobiť.

Všetky verzie smartfónov radu Galaxy S10 budú na slovenskom trhu dostupné 8. marca 2019. V období 20. februára až 7. marca budú prebiehať predobjednávky, v rámci ktorých budú môcť záujemcovia získať zadarmo bezdrôtové slúchadlá Galaxy Buds v hodnote 149 eur zadarmo. Viac informácií ku konkrétnym modelom si môžete prečítať v tabuľke nižšie, kde sú uvedené aj ceny jednotlivých verzií.

samsung galaxy s10 s 10
Kompletné špecifikácie Samsungov radu Galaxy S10 / Samsung
zdroj: Samsung

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio