MOBIL.sk MOBIL.sk

Xiaomi Mi 9: Prémiová čínska hviezda s výbornou cenou
zdroj: Xiaomi

Xiaomi Mi 9: Prémiová čínska hviezda s výbornou cenou

Spoločnosť Xiaomi predstavila model Mi 8 pred pred necelým rokom a už tu máme nástupcu. Xiaomi Mi 9 je novou vlajkovvou loďou a každým svojim kúskom sa snaží zastrašiť konkurenciu. Keď sa zameriame na špecifikácie a cenu, zistíte, že so zastrašením konkurencie nebude mať vôbec žiadny problém. Je to skutočné delo.

Hneď na prvý pohľad zaujmú moderné gradientné farby, ktoré hrajú všetkými možnými farbami a odleskami a zapadajú tak medzi súčasné smartfóny od značiek Huawei či Honor. Model Mi 9 je osadený 6,39-palcovým FHD+ AMOLED displejom od Samsungu s malým výrezom tvaru kvapky na hornej strane. Nachádza sa v ňom 20-megapixelová selfie kamerka s podporou režimu HDR. Displej je krytý najnovším odolným sklom Gorilla Glass 6 a zo spodnej strany mu robí spoločnosť zabudovaná čítačka odtlačkov prstov.

xiaomi mi 9
Xiaomi

Jeden z najlepších fotoaparátov v mobile

Zariadenie je však zaujímavé aj zozadu. Už na prvý pohľad zaujme trojitý fotoaparát s veľmi peíjemnými parametrami. Hlavný senzor má rozlíšenie 48 megapixelov (f/1.75), širokouhlý objektív ponúka rozlíšenie 16 megapixelov a do tretice vám úžasné fotografie pomôže vytvárať teleobjektív s rozlíšením 12 megapixelov. Fotoaparát smartfónu Xiaomi Mi 9 už stihli otestovať ľudia z webu DxOMark a udelili mu celkové skóre až 107, čím sa model stal tretím najlepším fotomobilom na svete. Za sebou nechal aj také mená ako Google Pixel 3, Samsung Galaxy Note9 či iPhone XS Max.

xiaomi mi 9
Xiaomi

Xiaomi Mi 9 je jedným z prvých smartfónov, ktoré poháňa moderný 8-jadrový čip Qualcomm snapdragon 855. Ten oproti svojmu predchodcovi (Snapdragon 845) ponúka výrazné navýšenie výkonu a vďaka prechodu na 7 nm výrobný proces je pritom energeticky oveľa úspornejší. Jadrá sú postavené na architektúre Kryo. O najnáročnejšie operácie sa starajú prvé dve jadrá s taktom 2,84 GHz, sekundujú im dve s taktom 2,42 GHz a osmičku dopĺňajú ic ďalšie 4 jadrá s taktom 1,8 GHz, ktoré sú úspornejšie a starajú sa o bežný chod zariadenia.

xiaomi mi 9
Xiaomi

Vrcholom ponuky bude model s 12 GB RAM

V minulom roku Xiaomi zakomponovalo do modelu Mi 8 bezdrôtové nabíjanie, ktoré sa tiež dočkalo vylepšenia. Po novom bude možné nabíjať 3300 mAh batériu bezdrôtovo s výkonom až 20 W, pričom prostredníctvom USB-C kábla bude nabíjanie ešte rýchlejšie (27 W). Zaujímavosťou je aj špeciálne tlačidlo pre inteligentného asistenta od Google, ktorý komunikuje aj v slovenčine. Čo sa týka pamäte, tu bude k dispozícii niekoľko variantov. 6 GB RAM so 128 GB úložiskom, 8 GB RAM so 128 GB úložiskom a pre skutočných technologických nadšencov sa na trh dostane aj verzie s neuveriteľným kombom 12 GB RAM a 256 GB úložného priestoru.

xiaomi mi 9
Xiaomi

Xiaomi Mi 9 sa bude predávať vo fialovej, modrej a čiernej farbe, pričom dostupná bude aj špeciálna verzia s priehľadným zadným krytom podobne ako v prípade predchodcu. Pri všetkých týchto parametroch vás však určite zaujíma cena. Aj tu si Xiaomi zaslúži uznanie, pretože základný model bude dostupný už za sumu cca 400 eur, čo je polovica oproti iným vlajkovým modelom. Spoločnosť bude smartfón prezentovať budúci týždeň na veľtrhu MWC v Barcelone.

xiaomi mi 9
Xiaomi

Konkurencia by mala spozornieť

Xiaomi najnovším modelom ukazuje, že s ním medzi najlepšími rozhodne treba rátať. A hoci má konkurenčný Huawei mierny náskok, momentálne štvrtý najväčší výrobca mobilov na svete má chuť dostať sa v rebríčku vyššie. Čínske značky majú dravosť a neboja sa experimentovať, čo im prináša ovocie. Otázne je, ako sa k tomuto ich postupu postavia štandardné značky ako Samsung či Apple, ktoré svojich zákazníkov v poslednom období skôr strácajú, keďže ich konzervatívny prístup zatiaľ nedokáže čínskym inováciám konkurovať.

zdroj: Xiaomi

Najnovšie z kategórie: Xiaomi

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio