MOBIL.sk MOBIL.sk

OnePlus 7 s vysúvacou kamerou sa odhaľuje v prvej fotografií. Niečo tu ale nesedí...
zdroj: OnePlus

OnePlus 7 s vysúvacou kamerou sa odhaľuje v prvej fotografií. Niečo tu ale nesedí...

Minulý rok sa smartfóny od OnePlus niesli v znamení výrezov. OnePlus 6 aj 6T priniesli výrez v hornej časti obrazovky pre kameru a možno to boli posledné výrezy od tejto spoločnosti. Doterajšie úniky a dohady totiž hovorili o tom, že tento čínsky výrobca príde s novým dizajnom, v ktorom sa bude predná kamera vysúvať.

Teraz sa môžeme prvýkrát pozrieť, ako to má vyzerať v praxi. Na internet sa totiž dostala fotografia údajného OnePlus 7 s čistým dizajnom bez tlačidiel či výrezov v hornej časti obrazovky. Záber nám toho o pripravovanom smartfóne veľa nehovorí. Keďže vidíme len jeho polohu so skrytou kamerou, nevieme ani povedať, aký vysúvací mechanizmus Číňania zvolia – či pomocou špeciálneho motorčeku ako u Oppo Find X, alebo sa bude kamera vysúvať ručne ako Xiaomi Mi Mix 3.

zdroj: slashleaks.com/u/hazuray

Fotografia ale zároveň vyvoláva viaceré otázky. V prvom rade to je o niečo väčšie „čelo“ mobilu oproti „brade.“ Podobné smartfóny by mali mať širší pás skôr pod displejom. Smartfón je preto s najväčšou pravdepodobnosťou otočený naopak. To môže znamenať, že ide o fake. Na druhej strane by ale OnePlus 7 mohol byť schopný prevrátiť užívateľské prostredie podľa toho, ako je mobil otočený. Šlo by o novú funkciu tejto spoločnosti a vlastne by bola celkom logická – keď sú hrany okolo displeja na oboch stranách takmer rovnaké, prečo neumožniť používať mobil aj naopak?

Ďalšia menšia nejasnosť je vo veľkosti ikoniek. Tie sa zdajú byť v pomere k telu pomerne malé, kvôli čomu vyzerajú ako fake. Faktom ale je, že OnePlus umožňuje užívateľom nastaviť si veľkosť ikoniek na malé, podobne ako na obrázku. 

Ide teda o fake alebo pravý obrázok? Odpoveď na túto otázku zatiaľ nepoznáme. Obrázok sa ale stotožňuje so všetkými predpoveďami a únikmi, ktoré sme doteraz o OnePlus 7 počuli. Musíme si teda počkať na oficiálne predstavenie. Hovorí sa, že OnePlus má pre nás pripravený prototyp, ktorý ukáže na veľtrhu MWC už o týždeň.

Najnovšie z kategórie: OnePlus

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio