MOBIL.sk MOBIL.sk

Dizajnový koncept budúcich Macbookov vyzerá absolútne skvelo!
zdroj: Viktor Kadar / Vimeo

Dizajnový koncept budúcich Macbookov vyzerá absolútne skvelo!

Len včera sme priniesli článok o tom, ako sa analytik menom Ming-Chi Kuo rozrozprával o produktoch spoločnosti Apple, ktoré by mali byť predstavené tento týždeň. Dnes je na svete dizajnový koncept nových Macbookov.

Spoločnosť Apple je konzervatívna spoločnosť, ktorá mení dizajn svojich produktov len zriedka. O to viac prekvapila včerajšia informácia, že tento rok by sme sa mali dočkať úplne nového dizajnu prenosných počítačov od Apple. Dizajnér Viktor Kadar sa teda chopil príležitosti a uverejnil video so svojou predstavou toho, ako by tieto počítače mohli vyzerať. Už na prvý pohľad si človek všimne zaoblený dizajn vzdialene pripomínajúci Macbook z roku 2006.

Viktor Kadar / Vimeo

Po otvorení notebooku je zjavná aj vnútorná dizajnová zmena. Displej typu OLED má len minumálne rámčeky okolo displeja so zaoblenými rohmi a vo vrchnej časti sa ukrýva technológia Face ID. Koncept má zmenenú aj klávesnicu. Klávesnica typu "Butterfly", ktorá je často terčom kritiky, je v tomto prípade nahradená typom "shape-memory alloy". Tá vychádza z klávesnice, ktorú nájdeme na klávesnici Smart Keyboard pre iPad Pro. Pozrite si celé video a dajte nám vedieť v komentároch, či sa vám tento dizajnový koncept páči.

zdroj: vimeo.com

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio