MOBIL.sk MOBIL.sk

Objavili sa nové úplne fakty o chystaných Apple produktoch pre rok 2019
zdroj: Pixabay

Objavili sa nové úplne fakty o chystaných Apple produktoch pre rok 2019

Informácií o chystaných Apple produktoch nie je nikdy dosť. Aj dnes sa objavili novinky od uznávaného analytika menom Ming-Chi Kuo.

Ming-Chi Kuo patrí k analytickým veteránom. Jeho predpovede sú veľmi presné a pokiaľ sa aj pomýli alebo dostane informáciu z nesprávneho zdroja, v priebehu času svoje predpovede upraví a výsledok sa napokon vždy zhoduje s realitou. Dnes prichádza opäť s novinkami ohľadom chystaných produktov od spoločnosti Apple. A je ich dosť.

Kuo tvrdí, že budúca generácia iPhonov príde v rovnakých veľkostiach, v akých sú predávané dnes. Dočkáme sa 6,1- palcového modelu s IPS LCD displejom a dvoch modelov s obrazovkami typu OLED. Vizuálnou zmenou bude zadná sklenená časť, ktorá bude osadená matným pieskovaným sklom. Mnoho ľudí si dnes kupuje iPhone len kvôli tomu, aby sa pred svetom pochválili, že vlastnia zariadenia od Apple a pokiaľ Apple dizajn nezmení, títo ľudia nemajú možnosť sa pochváliť novinkou, čo môže negatívne ovplyvňovať predaje.

iphone XR.jpg
apple.com

Druhou novinkou bude trojitý fotoaparát v iPhone XI Max. Táto skutočnosť je známa už dlhšiu dobu, no ak sa k nej vyjadril aj sám Kuo, naberá táto informácia na vážnosti. Menej viditeľnými zmenami budú väčšie batérie vo všetkých modeloch, či nová generácia funkcie Face ID, kde sa namiesto projektoru bodov bude o odomykanie starať ToF senzor, ktorý osvieti celú tvár, takže 3D sken bude ešte presnejší. Kuo sa vyjadril aj k Lightning konektoru, ktorý by mal v iPhonoch ešte ostať. Od predstavenia nových iPadov Pro s USB-C konektormi, sa totiž hovorí o ich umiestnení v iPhonoch. Pravdepodobne sa však táto zmena udeje až v roku 2020.

Noviniek sa dočkajú aj ostatné produkty. Displej 9,7 - palcového iPadu by mal narásť na uhlopriečku 10,2 palca a predstavený by mal byť aj vynovený iPad mini. U Macbookov Pro sa vraj dočkáme úplne nového dizajnu a tiež nového Macbooku Pro s uhlopriečkou 16 až 16,5 palca. 13 - palcový Macbook Pro zas dostane možnosť vylepšenia na 32 GB. Všetkých profesionálov zas určite poteší informácia, že Apple plánuje tento rok predstaviť vynovený Apple displej s uhlopriečkou 31,6 palcov a rozlíšením 6K. V prípravách je aj úplne nový Mac Pro.

Ešte v prvej polovici roka by sme sa pritom mali dočkať slúchadiel bezdrôtových AirPods 2, ktorým sme sa venovali už v niekoľkých článkoch a tiež bezdrôtovej nabíjačky AirPower. Tú Apple predstavil ešte v septembri 2017, ale na na trh ju kvôli komplikáciám pri výrobe zatiaľ neuviedol. Ak sú tieto informácie také presné, ako Kuove predpovede bývajú, máme sa na čo tešiť.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio