MOBIL.sk MOBIL.sk

Xiaomi nám prezradil množstvo informácií o pripravovanom Mi 9. Táto vlajková loď bude stáť za to!
zdroj: Xiaomi

Xiaomi nám prezradil množstvo informácií o pripravovanom Mi 9. Táto vlajková loď bude stáť za to!

20. februára by sme sa mali dočkať novej vlajkovej lode od Xiaomi s názvom Mi 9. A zdá sa, že spoločnosť je už unavená z neustálych neúmyselných únikov, vďaka ktorým vieme všetko o smartfónoch ešte pred ich predstavením. Rozhodli sa totiž sami prezradiť, čo pre nás pripravujú. Poďme sa na to pozrieť!

Čo sa týka výbavy, nová Mi 9 by mala byť poháňaná najnovším Snapdragonom 855. Dohady o tom, že Xiaomi využije minuloročný Snapdragon 845 sa tak nenaplnili a v ich novinke nájdeme najvýkonnejší procesor od Qualcommu v súčasnosti. Potvrdila to samotná spoločnosť Xiaomi.

zdroj: Xiaomi

Lei Jun, jeden zo zakladateľov Xiaomi, sa pochválil tým, akú tenkú „bradu,“ bude ich pripravovaný smartfón mať. Oproti minuloročnému modelu je pás pod displejom o 40% menší, bude mať iba 3,6mm. Aj na fotografií vyzerá spodný okraj displeja naozaj tenko a veľmi pekne, veď posúďte sami.

zdroj: Xiaomi

Okrem toho si na fotke Mi 9 môžeme všimnúť snímač odtlačkov prstov zabudovaný priamo v displeji. Mimochodom, nedávno nám Bin Lin, ďalší zo zakladateľov spoločnosti, ukázal funkčný prototyp so snímačom odtlačkov v displeji, ktorý má omnoho väčšiu aktívnu plochu na odomknutie mobilu. Tým by mohol Xiaomi Mi 9 výrazne prekonať konkurenciu, aj keď zatiaľ nemáme potvrdené, že to skutočne ponúkne. 

Spoluzakladatelia Lei a Bin zároveň zverejnili fotografiu spravený Xiaomi Mi 9. V prvom rade vidíme nádhernú kvalitu a výrazné farby. Zároveň si môžeme všimnúť ikonku trojitého fotoaparátu v rohu zariadenia, čo len potvrdzuje fakt, že mobil príde s tromi kamerami vzadu. Hlavný senzor by mal byť až 48MP a dodávať ho bude Sony. Sekundárna kamera ponúkne dvojnásobný optický zoom a 12MP telefoto objektív. Tretia kamera sa bude používať na fotenie ultra širokých záberov s uhlom až 117 stupňov, teda podobných ako vidíme na fotografií. 

zdroj: Xiaomi

Na záver dnešných informácií o Mi 9 ešte spomeňme, že príde v štyroch farbách – ružový gradient (prechod), modrý gradient, modrá a čierna/šedá. Dočkáme sa aj drahšej Explorer Edition, ktorá príde s priehľadným zadným krytom odhaľujúcim vnútro mobilu

Najnovšie z kategórie: Xiaomi

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio